Menu główne

Urząd Miejski

Małgorzata Hołub-Kowalik srebrną medalistką Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata 2019 w Doha/Katar

W stolicy Kataru – Dosze od 28 września do 6 października 2019 r. odbyły się 17 IAAF Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce.

5. PKO Bieg Charytatywny w Koszalinie

Koszalin był jednym z 12 miast na mapie Polski, w których 14 września o godzinie 10 wystartowało dokładnie 98 sztafet w których składy liczyły po 5 osób.
Zawodnicy biegali przez 60 minut, im więcej okrążeń, tym lepiej.

Koszalin pierwszy otrzymał 2,4 mln zł

Koszalin pierwszy otrzymał 2,4 mln zł

Symboliczny czek na 2,4 mln zł trafił do koszalińskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Dzięki temu do czerwca przyszłego roku MOPR przekształci się w Centrum Usług Społecznych. Pilotażem objętych zostanie 30 nowych CUS, a Koszalin jest pierwszym miastem w Polsce, który takie wsparcie otrzymał.  Było to możliwe, ponieważ 1 stycznia 2020 r. weszła w życie ustawa pozwalająca tworzyć centra skupiające różnego rodzaju usługi społeczne na poziomie lokalnym.

Informacja Wydziału Komunikacji

Wydłużenie czasu na rejestrację pojazdu.

Po sprowadzeniu pojazdu z zagranicy jest więcej czasu na zarejestrowanie pojazdu. Do tej pory było to 30 dni, a ustawa wydłuża ten okres do 180 dni.

Taki sam termin 180 dni obowiązuje w zakresie obowiązku zgłoszenia nabycia i zbycia pojazdu.

Konkurs na najwyższą frekwencję #ZielonaFrekwencja

Trzy nagrody pieniężne (15, 10 i 5 tys. zł) trafią do tych koszalińskich rad osiedli, w których będzie najwyższa frekwencja podczas niedzielnego wyboru prezydenta RP.

Taką decyzję podjął prezydent Piotr Jedliński.

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE DLA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

W godzinach od 11:00 do godziny 21:00 w dniu 6 lipca prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Miejscami wystąpią burze.

Szczegóły w komunikacie IMGW Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Zespół w Szczecinie

Nowy parking przy ulicy Franciszkańskiej w Koszalinie

Dnia 02 lipca 2020 roku Leszek Ślipek, prezes Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie”, wraz z wiceprezydentem Koszalina Andrzejem Kierzkiem odebrali nowy parking dla 103 pojazdów, który powstał przy ulicy Franciszkańskiej.

 

Szkoła Ćwiczeń w Koszaline

Podpisanie umowy

1 września 2020 roku w Koszalinie powstanie Szkoła Ćwiczeń.

TU rodziła się Solidarność

TU rodziła się Solidarność

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie inauguruje obchody 40. rocznicy powstania „Solidarności”- 1 lipca 2020 r. (środa) w Koszalinie. Zaprezentowana zostanie wystawa „TU rodziła się Solidarność”, która będzie pokazana równocześnie w 17.

XIX edycja Programu Stypendiów Pomostowych

Stypendia

XIX edycja Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2020/2021 (Segment IA - maturzyści pochodzący z rodzin byłych pracowników PPGR).

Strony

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku