Menu główne

Studiuj w Koszalinie

Jeśli chcesz studiować w ciekawym mieście – przyjedź do Koszalina.

Nasze miasto liczy ok. 106 tyś mieszkańców. W uczelniach na terenie miasta studiuje łącznie ok. 5 tys. studentów

Koszalin to miasto o wielkim potencjale, które harmonijnie łączy nowoczesność, bogatą historię oraz imponującą ofertę kulturalną i sportową. 

Koszalin położony jest pomiędzy Morzem Bałtyckim oraz jeziorami Jamno i Lubiatowo, u podnóża Góry Chełmskiej, na szczycie której znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej oraz wieża widokowa, z której roztacza się urzekająca panorama miasta, ze wszechobecną zielenią oraz błękitem Bałtyku na horyzoncie. Wytyczono tu liczne szlaki piesze i rowerowe, a chwile odpoczynku zapewnią polany rekreacyjne z placami zabaw oraz plenerowymi siłowniami, u podnóża znajdziemy zaś Park Linowy.

Tereny zielone zajmują aż 38% powierzchni Koszalina, co zapewnia doskonałe warunki do rekreacji  i wypoczynku. Pośród licznych parków i skwerów na szczególną uwagę zasługuje zabytkowy Park Książąt Pomorskich, z pomnikami przyrody, romantycznymi alejkami i pięknymi fontannami.

Bogatą przeszłość Koszalina najłatwiej poznamy, podążając Staromiejską Trasą Turystyczną, przy której mieszczą się najcenniejsze zabytki i obiekty architektoniczne. Na uwagę zasługują zwłaszcza: XIV wieczna gotycka Katedra pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, Kościół pw. MB Różańcowej, średniowieczne mury obronne, Domek Kata czy Kaplica Św. Gertrudy. Szczególną atrakcję stanowi zrekonstruowana XIX wieczna Zagroda Jamneńska, która pozwoli nam przenieść się w czasie i osobiście zetknąć się z unikatową kulturą jamneńską.

Na naszych gości lubiących aktywny wypoczynek, czeka miejska plaża wraz z licznymi atrakcjami zebranymi wokół tzw. Wodnej Doliny. Znajdziemy tu boisko do siatkówki plażowej, strefę streetworkout, pole do mini golfa, czy pokaźny plac zabaw, który ucieszy najmłodszych. Ekstremalnych wrażeń dostarczy Wake Park z wyciągiem umożliwiającym pływanie i wykonywanie ewolucji na nartach wodnych.  

Będąc w Koszalinie nie można przegapić jednego z najnowocześniejszych Aquaparków na Pomorzu – Parku Wodnego Koszalin. Dzięki strefie rekreacji z sześcioma basenami, rwącą rzeką, jacuzzi i licznymi zjeżdżalniami, obiekt ten zapewni nam moc wspaniałych atrakcji. Chwile relaksu i odprężenia znajdziemy natomiast w strefach saun i spa, łaźniach parowych czy grocie solnej.

Koszalin nie bez powodu nazywany jest także miastem festiwali. Mamy bowiem zaszczyt być gospodarzem wielu wydarzeń cieszących się prestiżem nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Mowa tu m.in. o Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, Europejskim Festiwalu Filmowym „Integracja Ty i Ja”, Hanza Jazz Festiwal czy też Międzynarodowym Festiwalu Organowym. Gruntownie odrestaurowany Amfiteatr – z dachem o unikalnym kształcie – mieszczący nawet 4,5 tys. widzów, pozwala w komfortowych warunkach cieszyć się koncertowymi wrażeniami lub skeczami prezentowanymi podczas Koszalińskiego Kabaretonu, który na stałe wpisał się w kalendarz letnich imprez.

Koszalin dba o miłośników jazdy na rowerze. W mieście znajduje się ponad 90 km dróg i ścieżek rowerowych tworzących doskonale połączoną sieć. Do dyspozycji mieszkańców miasta oraz turystów oddano Koszaliński Rower Miejski ze 170. rowerami usytuowanymi na 20. stacjach.  

W sezonie letnim niezapomnianych wrażeń dostarczy przejazd zabytkową Koszalińską Koleją Wąskotorową oraz przeprawa przez Jezioro Jamno nowoczesnym katamaranem „Julek”, z pokładu którego można podziwiać piękne widoki oraz szybko i komfortowo dotrzeć prosto nad morze.

A skoro mowa o morzu, pamiętajcie – Jesteście nad morzem, odwiedźcie Koszalin!

Dzięki dobrej współpracy miasta i koszalińskich uczelni znajdziecie  dobre warunki do własnego rozwoju i atrakcyjnego spędzana wolnego czasu.

Serdecznie zapraszamy!
                                                    

Alert

Bezpieczne wakacje w Koszalinie - czas na lato pełne atrakcji! Harmonogram wydarzeń dostępny jest tutaj.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku