Menu główne

Nagrody za osiągnięcia sportowe

INFORMACJA

Zmiana Uchwały Nr XLIX/702/2014 w sprawie ustanawiania nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia sportowe.

Urząd Miejski w Koszalinie informuje, że została podjęta Uchwała Nr XLIX/702/2014 Rady Miejskiej w Koszalinie z dnia 30 października 2014 roku w sprawie ustanowienia nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej.

W związku powyższym prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM oraz załącznikami niniejszej uchwały dla osób uprawnionych do składania wniosków za wyniki sportowe i osiągniecia w działalności sportowej. 

Informujemy, że kluby sportowe i stowarzyszenia sportowe składają wnioski stypendialne na kancelarię podawczą 
Urzędu Miejskiego w Koszalinie, ul. Rynek Staromiejski 6-7. 


Zgodnie z Uchwałą wnioski o przyznanie nagród lub wyróżnień składa się w roku kalendarzowym, w którym wysoki wynik sportowy został uzyskany, jednak nie później niż do dnia 31 grudnia danego roku.


Załączniki do pobrania:

  1. Zasady i tryb ustanawania nagród i wyróznień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej - 30.10.2014r.
  2. Zmiana zasad uchwały w sparwie zasad ustanawiania nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej - 30.08.2018r.
  3. Zał. Nr 1 do Regulaminu - Wniosek o przyznanie nagrody Prezydenta Miasta - Zawodnik
  4. Zał. Nr 2 do Regulaminu - Wniosek o przyznanie nagrody Prezydenta Miasta - Trener, Instruktor, Animator, Działacz Sportu
  5. UM Koszalin_Nagroda_Klauzula informacyjna RODO - nagroda dla zawodnika, trenera, instruktora, działacza sportu - (Obowiazkowo do zapoznania)

X Koszalińska Gala Laurów Sportu 2022

W Filharmonii Koszalińskiej, 28 marca 2022 r. podczas X Koszalińskiej Gali Laurów Sportu 2022, zostały wręczone sportowe nagrody Prezydenta Koszalina za 2021 rok.

Ceremonii wręczeń dokonał Piotr Jedliński – Prezydent Miasta Koszalina. Nad rozpatrzeniem wniosków nagrodowych pracowała Komisja ds. nagród w sporcie, która rozpatrzyła 118 wniosków. Nagrody były oceniane w ramach czterech kategorii tj.: zawodnik, zawodnik niepełnosprawny, trener i działacz sportu. Za szczególne wyniki i osiągnięcia sportowe nagrody finansowe Prezydenta Miasta Koszalina otrzymało 67 osób, w tym 48 zawodników oraz 9 zawodników z niepełnosprawnościami, 17 trenerów oraz 2 działaczy sportowych.
Łączna pula nagród Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022 roku wyniosła 60 tysięcy złotych. Ponadto podczas X Koszalińskiej Gali Laurów Sportu zostały wręczone nagrody specjalne, w postaci statuetek „NIKE”, autorstwa koszalińskiego artysty – Arkadiusza Wesołowskiego, w kategoriach: „Sportowiec Roku 2011”, „Trener Roku 2021” oraz „Działacz Sportowy Roku 2021”.

Komisja wyłoniła zwycięzców wyróżnień specjalnych w kategoriach:

1. Grzegorz Lanzer - Sportowiec Roku 2021 - za zajęcie 4 miejsca w podnoszeniu ciężarów - Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020.

2. Zygmunt Kret - Trener Roku 2021 - za zdobycie przez zawodników, członków kadry narodowej w zapasach w 2021 roku następujących sukcesów:
Mateusz Łuszczyński
2 miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach
2 miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Zapasach
Damian Korbus
udział - Mistrzostwa Świata Juniorów
udział - Mistrzostwa Europy Juniorów
1 miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Zapasach
1 miejsce - Puchar Polski Juniorów
Zhozef Baghramjan
1 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w Zapasach

3. Jan Kuczko - Działacz Roku 2021 - za wieloletni wkład w rozwój koszalińskich pływaków w „Znicz” Koszalin oraz ich osiągnieć na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych, jak również za wspieranie klubów sportowych, „Gwardia” Koszalin i „Bałtyk” Koszalin. Ponadto Tytuł Działacza Roku 2021 przyznano się za aktywną i wieloletnią pracę w Radzie Sportu przy Prezydencie Koszalina oraz w Koszalińskim Klubie Olimpijczyka „JANTAR”.

Skład Komisji ds. nagród sportowych:
1. Sebastian Tałaj          – Przewodniczący Komisji, Radny RM
2. Izabela Wesołowska – Radna Rady Miejskiej
3. Cezary Banasiak         Członek Rady Sportu
4. Andrzej Pawłowski     Członek Rady Sportu
5. Jerzy Krauze               – Główny Specjalista ds. Sportu UM

Lista laureatów:

Zawodnik/Zawodniczka:
1. Maria Gutkowska - Fight Club Koszalin, boks, trenerzy Kamil Pawłowski/Oleksandr Popko.
2. Katarzyna Regent - Koszaliński Klub Karate Kyokushin, trener Andrzej Kłujszo.
3. Paweł Jezierski - Koszaliński Klub Karate Kyokushin, trener Andrzej Kłujszo.
4. Martyna Bogdan - Koszaliński Klub Karate Kyokushin, trener Andrzej Kłujszo.
5. Julia Stasiuk - KK Taekwondo Bałtyk, kickboxing, trenerzy Grzegorz Kowalski/Bartosz Tomaszewski.
6. Bartosz Papierz - KK Taekwondo Bałtyk, kickboxing, trenerzy Grzegorz Kowalski/Bartosz Tomaszewski.
7. Nicola Brodecka - Klub Sportowy King Dance, fitness sportowy, trenerka Kinga Olchowik.
8 . Filip Bieliński - Klub Sportowy Judo Gwardia, judo, trener Cezary Wojniusz.
9. Kamil Kustrzycki - Klub Sportowy Judo Gwardia, judo, trener Cezary Wojniusz.
10. Krystian Czeszewski - MKS Znicz Koszalin, pływanie, trener Michał Derewcki.
11. Apolonia Rąp - MKS Znicz Koszalin, pływanie, trener Piotr Gajek.
12. Filip Łuczak - AKS Hetman, szachy, trener Tomasz Kamieniecki.
13. Franciszek Bochniak - AKS Hetman, szachy, trener Tomasz Kamieniecki.
14. Dalia Bonalska - Szkoła Tańca Top Toys, fitness gimnastyczny, trenerka Anna Dubrownik.
15. Kornelia Żbik - Szkoła Tańca Top Toys, fitness gimnastyczny, trenerka Anna Dubrownik,
16. Kinga Grotkowska - Szkoła Tańca Top Toys, fitness gimnastyczny, trenerka Anna Dubrownik.
17. Julia Predko - Szkoła Tańca Top Toys, fitness gimnastyczny, trenerka Anna Dubrownik.
18. Aleks Hoppe - Klub Sportowy Judo Gwardia, judo, trener Cezary Wojniusz.
19. Aleksandra Szulc - Klub Sportowy Judo Gwardia, judo, Cezary Wojniusz.
20. Zuzanna Mikołajczak - Klub Sportowy Judo Gwardia, judo, trener Cezary Wojniusz.
21. Sylwia Kusiak - Fight Club Koszalin, boks, trenerzy Kamil Pawłowski/Oleksandr Popko.
22. Kamil Wotawa - Fight Club Koszalin, boks, trenerzy Kamil Pawłowski/Oleksandr Popko.
23. Gracjan Sterna - Fight Club Koszalin, boks, trenerzy Kamil Pawłowski/Oleksandr Popko.
24. Oliwia Zwierko - Klub Bokserski Scisors Koszalin, boks, Hanna Solecka.
25. Michał Krasnostawski - KK Taekwondo Bałtyk, kickboxing, Grzegorz Kowalski/Bartosz Tomaszewski.
26. Filip Chmera - KK Taekwondo Bałtyk, kickboxing, trenerzy Grzegorz Kowalski/Bartosz Tomaszewski.
27. Jakub Giziński - Koszaliński Klub Taekwondo Bałtyk, taekwondo, trener Andrzej Szewczyk.
28. Zhozef Baghramyan - Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, trener Zygmunt Kret.
29. Dominik Mytkowski - Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, trener Dawid Kret.
30. Damian Korbus - Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, trener Zygmunt Kret.
31. Dominik Jagusz - Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, trener Dawid Kret.
32. Mateusz Łuszczyński - Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, trener Zygmunt Kret.
33. Martyna Łuszczyńska - Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, Dawid Kret.
34. Weronika Zawistowska - Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, trener Dawid Kret.
35. Michał Maciuk - Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, trener Dawid Kret.
36. Wiktor Rumian - Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy, trener Dawid Kret.
37. Wiktoria Sabat - Atletyczny Klub Sportowy, podnoszenie ciężarów, trener Jerzy Żalejko.
38. Anika Łozińska - Klub Judo Samuraj, judo, trener Andrzej Adamski.
39. Grzegorz Babirecki - Klub Judo Samuraj, judo, trener Andrzej Adamski.

Sport niepełnosprawnych
1. Maciej Sochal - SSN Start, lekka atletyka, trener Adrian Mikołajczyk.
2. Robert Jachimowicz - SSN Start, lekka atletyka, trener Adrian Mikołajczyk.
3. Grzegorz Lanzer - SSN Start, lekka atletyka, trener Piotr Musiał.
4. Aleksandra Ochtera - SSN Start, pływanie, trenerka Ewa Kopacz.
5. Natalia Diakowicz - SSN Start, pływanie, trenerka Ewa Kopacz.
6. Tomasz Majewski - SSN Start, lekka atletyka, trener Piotr Musiał.
7. Andrzej Radomski - SSN Start, lekka atletyka, trener Adrian Mikołajczyk.
8. Aleksander Waszak - SSN Start, lekka atletyka, trener Piotr Musiał.
9. Mateusz Brzuchala - SSN Start, lekka atletyka, trener Piotr Musiał.

Trener/Działacz Sportu
1. Tomasz Kamieniecki - AKS Hetman, szachy.
2. Anna Dubrownik - Szkoła Tańca Top Toys, fitness gimnastyczny.
3. Kamil Pawłowski - Fight Club Koszalin, boks.
4. Aleksandr Popko - Fight Club Koszalin, boks.
5. Ewa Kopacz - MKS Znicz Koszalin, pływanie.
6. Michał Derewecki - MKS Znicz Koszalin, pływanie.
7. Piotr Gajek - MKS Znicz Koszalin, pływanie.
8. Andrzej Adamski - Klub Judo Samuraj, judo.
9. Jerzy Żalejko - Atletyczny Klub Sportowy, podnoszenie ciężarów.
10. Adrian Mikołajczyk - Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych Start, lekka atletyka.
11. Cezary Wojniusz - Klub Judo Gwardia, judo.
12. Dawid Kret - Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy.
13. Zygmunt Kret - Zapaśniczy Klub Sportowy, zapasy.
14. Andrzej Kłujszo - Koszaliński Klub Karate "Kyokushin", karate.
15. Grzegorz Kowalski - Koszaliński Klub Taekwondo Bałtyk, taekwondo.
16. Bartosz Tomaszewski - Koszaliński Klub Taekwondo Bałtyk, taekwondo.
17. Andrzej Szewczyk - Koszaliński Klub Taekwondo Bałtyk, taekwondo.
18. Jan Kuczko - MKS Znicz Koszalin, działacz, pływanie.
19. Tomasz Kopacz - MKS Znicz Koszalin, działacz, pływanie.

-----------------------------------------------------------------------------------

Nagrody w sporcie Prezydenta Miasta Koszalina za 2020 rok

Wydział Kultury i Spraw Społecznych informuje, że 1 marca o br. Pan Piotr Jedliński - Prezydent Miasta Koszalina zaakceptował protokół Komisji ds. nagród sportowych za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej w 2020 roku, która pracowała w składzie:

  1. Sebastian Tałaj  – Przewodniczący Komisji, Radny
  2. Izabela Wesołowska  – Radna Rady Miejskiej
  3. Cezary Banasiak -  Członek Rady Sportu
  4. Andrzej Pawłowski -  Członek Rady Sportu
  5. Jerzy Krauze – Główny Specjalista ds. Sportu UM    

Komisja ds. nagród sportowych Prezydenta Miasta Koszalina w związku z trwającą pandemią COVID –19 rozpatrywała wnioski w drodze wymiany korespondencji email oraz jednego finalnego podsumowującego spotkania z Przewodniczącym Komisji Nagród – Sebastianem Tałajem oraz członkami Komisji – Izabelą Wesołowską i Jerzym Krauze, które odbyło się w Urzędzie Miejskim.

Komisja rozpatrzyła 68 wniosków, gdzie łączna pula nagród, zgodnie z planem budżetu Miasta na 2021 rok na to zadanie wynosiła 60 000 złotych.
Wnioski były oceniane w ramach pięciu kategorii tj.:
zawodnik, zawodnik niepełnosprawny, trener i działacz sportu.

Komisja przedstawia Prezydentowi Koszalina propozycje nominowanych osób oraz wysokości ustanowionych nagród.

  1. Z tytułu osiągniętych wyników sportowych w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia zawodnikom według wykazu:
    1. Nagrody finansowe w kategorii „Zawodnik” przyznano 45 osobom, w tym 11 zawodnikom niepełnosprawnym.
    2. Nagrody finansowe w kategorii „Trener” przyznano 11 osobom.
    3. Nagrody finansowe w kategorii „Działacz Sportu” za działalność społecznikowską i organizatorską, przyznano 1 osobie.
  2. Komisja rozpatrywała również kandydatury osób do wyróżnień specjalnych za wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej za 2020 rok, jakimi są statuetki „NIKE”, a które dotychczas były wręczane podczas „Koszalińskiej Gali Laurów Sportu”.

Większość członków Komisji uznała, że tego typu wyróżnienia za 2020 rok nie należy przyznawać, uzasadniając to tym, iż wyniki i osiągnięcia sportowe w 2020 roku nie były na tyle wysokie, aby przyznać wyróżnienia specjalne w postaci statuetki „NIKE”.
Mając na uwadze, że nie przyznaje się najważniejszych wyróżnień za 2020 rok dla Sportowca Roku i Trenera Roku, Komisja postanowiła nie przyznawać statuetki „NIKE” w kategorii Działacz Sportu.

Informujemy, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19, Prezydent Miasta odstąpił od organizacji „Koszalińskiej Gali Laurów Sportu” oraz ze wspólnego spotkania ze sportowcami, trenerami i działaczami, która od kliku lat odbywała się w Filharmonii Koszalińskiej.

Decyzją Prezydenta Miasta, listy gratulacyjne dla laureatów zostaną przesłane pocztą, a nagrody finansowe zostaną przelane na konta bankowe.

LISTA LAUREATÓW:

KATEGORIA – ZAWODNIK

L.p.

Imię i Nazwisko

Klub

Dyscyplina

1

Izabela Góralska

Klub Sportowy Harem

Trójbój siłowy

2

Wiktoria Nnaka

Klub Sportowy Harem

Fitness

3

Filip Bieliński

Klub Sportowy Judo GWARDIA

Judo

4

Aleksandra Szulc

Klub Sportowy Judo GWARDIA

Judo

5

Michał Bączyk

Koszaliński Klub Karate „Kyokushin”

Karate

6

Katarzyna Regent

Koszaliński Klub Karate „Kyokushin”

Karate

7

Gracjan Grzesik

KS Hetman  Koszalin

Szachy

8

Franciszek Bochniak

KS Hetman Koszalin

Szachy

9

Dalia Bonalska

Stowarzyszenie Szkoła Tańca TOP TOYS

Fitness Gimnastyczny             Break Dance

 

 

10

Kornelia Żbik

Stowarzyszenie Szkoła Tańca TOP TOYS

Fitness Gimnastyczny             Break Dance

 

 

11

Agata Kamyk

Stowarzyszenie Szkoła Tańca TOP TOYS

Fitness Gimnastyczny             Break Dance

 

 

12

Mateusz Gibowski

Stowarzyszenie Szkoła Tańca TOP TOYS

Fitness Gimnastyczny             Break Dance

 

 

13

Amelia Czarnecka

Stowarzyszenie Szkoła Tańca TOP TOYS

Fitness Gimnastyczny             Break Dance

 

 

14

Julia Predko

Stowarzyszenie Szkoła Tańca TOP TOYS

Fitness Gimnastyczny             Break Dance

 

 

15

Adam Małecki

Klub Sportowy Judo GWARDIA

Judo

16

Zuzanna Mikołajczak

Klub Sportowy Judo GWARDIA

Judo

17

Sylwia Kusiak

Fight Club Koszalin

Boks

18

Konrad Kozłowski

Fight Club Koszalin

Boks

19

Szymon Nadłonek

Fight Club Koszalin

Boks

20

Alan Truskawa

Fight Club Koszalin

Boks

21

Eryk Jatseiko

Fight Club Koszalin

Boks

22

Jakub Łukaszewski

Fight Club Koszalin

Boks

23

Dominik Mytkowski

Zapaśniczy Klub Sportowy

   Zapasy

24

Damian Korbus

Zapaśniczy Klub Sportowy

   Zapasy

25

Dominik Jagusz

Zapaśniczy Klub Sportowy

   Zapasy

26

Mateusz Łuszczyński

Zapaśniczy Klub Sportowy

   Zapasy

27

Aleksandra Strzelczyk

Zapaśniczy Klub Sport.

   Zapasy

28

Martyna Łuszczyńska

Zapaśniczy Klub Sportowy

   Zapasy

29

Igor Wysocki

Zapaśniczy Klub Sportowy

   Zapasy

30

Michał Szymański

Zapaśniczy Klub Sportowy

   Zapasy

31

Joanna Samsonowicz

Zapaśniczy Klub Sportowy

   Zapasy

32

Wiktoria Sabat

Atletyczny Klub Sportowy

Podnoszenie ciężarów

33

Anika Łozińska

Klub Judo SAMURAJ

Judo

34

Ilona Chruszcz

Klub Judo SAMURAJ

Judo

KATEGORIA  - ZAWODNIK  NIEPEŁNOSPRAWNY

35

Aleksandra Ochtera

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Pływanie

36

Maciej Sochal

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Lekka Atletyka

37

Robert Jachimowicz

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Lekka Atletyka

38

Tomasz Majewski

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Podnoszenie ciężarów

39

Grzegorz Lanzer

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Podnoszenie ciężarów

40

Marek Siemiatkowski

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Lekka Atletyka

41

Andrzej Radomski

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Lekka Atletyka

42

Aleksander Waszak

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Podnoszenie ciężarów

43

Sebastian Stokowiec

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Podnoszenie ciężarów

44

Mateusz Brzuchala

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Podnoszenie ciężarów

45

Aleksandra Głuska

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Lekka Atletyka

KATEGORIA  TRENER

46

Tomasz Kamieniecki

AKS Hetman Politechnika Koszalińska

Szachy

47

Marcin Dubrownik

Stowarzyszenie Szkoła Tańca TOP TOYS

 Fitness Gimnastyczny             Break Dance

 

48

Anna Dubrownik

Stowarzyszenie Szkoła Tańca TOP TOYS

Fitness Gimnastyczny             Break Dance

 

 

49

Kamil Pawłowski

Fight Club Koszalin

Boks

 

50

Ewa Kopacz

MKS ZNICZ Koszalin

Pływanie

 

51

Andrzej Adamski

Klub Judo SAMURAJ

Judo

 

52

Adrian Mikołajczyk

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Lekka Atletyka

 

53

Cezary Wojniusz

Klub Judo Gwardia

Judo

 

54

Dawid Kret

Zapaśniczy Klub Sportowy

   Zapasy

 

55

Zygmunt  Kret

Zapaśniczy Klub Sportowy

   Zapasy

 

56

Andrzej Kłujszo

Koszaliński Klub Karate „Kyokushin”

Karate

 

KATEGORIA  -  DZIAŁACZ  SPORTU

 

57

Monika Sulima

Międzyszkolny Klub Sportowy – Koszalin

Siatkówka

 

                         

-----------------------------------------------------------------------------------

                IX Koszalińska Gala Laurów Sportu 2020

 Infografika - IX Koszalińska Gala Laurów Sportu 2020

Informujemy, że związku z zaplanowaną na 10 marca 2020 r. „IX Koszalińską Galą Laurów Sportu”, która została odwołana przez Piotra Jedlińskiego - Prezydenta Miasta Koszalina ze względu na zagrożenie koronawirusem.

W związku z zaistniałą sytuacją przedstawiamy wyniki prac Komisji ds. nagród sportowych Prezydenta Miasta za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej w 2019 roku.

Komisja ds. nagród Prezydenta Miasta Koszalina

  1. Sebastian Tałaj – Przewodniczący Komisji, Radny Rady Miejskiej Koszalina 
  2. Izabela Wesołowska – Radna Rady Miejskiej Koszalina
  3. Cezary Banasiak – Członek Rady Sportu
  4. Andrzej Pawłowski – Członek Rady Sportu
  5. Jerzy Krauze – Główny Specjalista ds. Sportu UM 

Komisja ds. nagród sportowych Prezydenta Miasta Koszalina spotkała się 25 lutego 2020 r., która rozpatrzyła 122 wnioski. Łączna pula nagród wyniosła 60 000 złotych, a wnioski były oceniane w ramach pięciu kategorii: zawodnik, zawodnik niepełnosprawny, sporty zespołowe, trener i działacz sportu. Komisja przedstawiła Prezydentowi Koszalina propozycje nominowanych osób oraz wysokości ustanowionych nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej za 2019 rok.

  1. Z tytułu osiągniętych wyników sportowych w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym, Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia zawodnikom według następującego wykazu:
    1. Nagrody finansowe w kategorii „Zawodnik” przyznano 59 osobom, w tym 9 zawodnikom niepełnosprawnym
    2. Nagrody finansowe w kategorii „Sporty zespołowe” przyznano 5 zawodnikom ze Sportowej Szkoły Podstawowej w Koszalinie Zespołu, którzy 2019 roku zajęli wysokie lokaty w sztafetach pływackich w Polsce oraz koszykarzom z MKS „Żak” Koszalin za finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Koszykówce.
    3. Nagrody finansowe w kategorii „Trener” przyznano 15 osobom, natomiast nagrodę w kategorii „Działacz Sportu” za działalność społecznikowską i organizatorską, osobom które włączają się w życie koszalińskiego środowiska sportowego za 2019 rok nie przyznano ze względu na brak wniosków.
  2. W związku z „IX Koszalińską Galę Laurów Sportu”, Komisja  ds. nagród zaproponowała przyznanie nagród rzeczowych w postaci statuetek „NIKE Walcząca” w kategorii „Sportowiec Roku”, „Trener Roku”. W tegorocznej edycji w kategorii „Działacz Sportowy Roku” nie będzie wręczona nagroda.
  3. Komisja wyłoniła sportowca oraz przyznanie tytułu „Sportowca Roku” dla Małgorzaty Hołub-Kowalik z Klubu Lekkoatletycznego „Bałtyk” Koszalin za zdobycie 1 miejsca w sztafecie 4x400m podczas Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow, ponadto zdobycie 1 miejsca w sztafecie 4x 400m w Mistrzostwach Świata Sztafet  w Yokohamie, wywalczenie 1 miejsca sztafety 4x400m w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Bydgoszczy oraz zdobycie 2 miejsca sztafety 4x400m (z nowym rekordem Polski) podczas Mistrzostw Świata w katarskim Doha.
  4. Trenerom i innym osobom fizycznym wyróżniającym się osiągnięciami w działalności sportowej Komisja wyłoniła trenera oraz przyznanie tytułu „Trenera Roku” dla Zbigniewa Maksymiuka z Klubu Lekkoatletycznego „Bałtyk” Koszalin, trenera Małgorzaty Hołub-Kowalik, którą trenuje od 17 lat, a od 2010 roku uzyskuje spektakularne sukcesy sportowe w Polsce i na arenach międzynarodowych.

LISTA NAGRODZONYCH (załącznik)

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Pauza przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku