Menu główne

Zdrowie i profilaktyka w nowoczesnej Europie

Kolorowy obrazek na białym tle, przedstawiający w układzie poziomym, kolejno od lewej strony znak programu Erasmus plus z flagą Unii Europejskiej oraz znak programu Europejskiego Funduszu Społecznego z flagą Unii Europejskiej.
Tytuł projektu: 
Zdrowie i profilaktyka w nowoczesnej Europie
Nazwa Funduszu: 
Europejski Fundusz Społeczny
Nazwa Programu: 
ERASMUS+
Działanie: 
KA229 Partnerstwa współpracy szkół
Całkowita wartość projektu: 
134 000,00 PLN
Wydatki kwalifikowane: 
134 000,00 PLN
Wartość dofinansowania UE: 
134 000,00 PLN
Procent dofinansowania: 
100%
Okres realizacji: 
01.09.2019 - 31.08.2021
Nr umowy o dofinansowanie: 
2019-I-DE03K2DE03-KA229-059697_3
Data podpisania umowy o dofinansowanie: 
19.03.2019
Perspektywa: 
2014 - 2020
Tryb naboru: 
konkursowy
Opis projektu: 

W okresie globalizacji, gdy uczniowie mają szybki i łatwy kontakt z ich rówieśnikami z całego świata ważne jest, aby wzmocnić poczucie wspólnoty, pokazać ich przynależność do grupy, wzmocnić tożsamość europejską i przede wszystkim pokazać jak dbać o profilaktykę zdrowia w nowoczesnej Europie. W trakcie spotkania przygotowawczego (warsztatów) poruszono kwestie umiejętności interpersonalnych (między innymi komunikacja, samoocena, radzenia sobie z emocjami i stresem, empatia, krytyczne i kreatywne myślenie, podejmowanie decyzji, rozwiązywanie problemów, praca w zespole itp.). Warsztaty były prowadzone w języku angielskim, a zaprezentowane metody można wykorzystać na wszelkiego rodzaju zajęciach i lekcjach z młodzieżą.

W ramach projektu w najbliższym czasie (lata 2019-2021) spotkania organizowane w krajach biorących udział w programie Erasmus+ będą dotyczyły zagadnień związanych z mediami w przyszłości, kwestiami zdrowia uczniów i nauczycieli, a także sposobów spędzania czasu wolnego przez młodzież oraz przygotowania jej do świadomych wyborów związanych z przyszłością zawodową. Szczególny nacisk będzie położony na zagadnienia prozdrowotne związane ze zdrowiem psychicznym i fizycznym oraz profilaktykom zachowań szkodliwych i ryzykownych. W każdym kraju poruszany jest odrębny temat. Podczas spotkania projektu uczniowie poznają strategie uczenia się, mówienia, słuchania i autoprezentacji. Uczestnicy nabywają umiejętności analizy i wnioskowania, wyszukiwania zależności pomiędzy zachodzącymi procesami, a ich skutkami, selekcjonowania i prezentowania danych. Projekt odpowiada nie tylko potrzebom uczniów, a także odnosi się do wymagań stawianych kadrze pedagogicznej. Poprawi jakość i skuteczność kształcenia. Projekt podnosi jakość pracy szkoły.

Główne cele projektu:

- zdrowie, profilaktyka uczniów i nauczycieli;
- budowanie roli szkoły w szerszej społeczności;
- poczucie zaangażowania w społeczność szkolną;
- zrozumienie europejskiej i globalnej społeczności;
- stworzenie społeczności szkolnej otwartej na różnego rodzaju różnorodności;
- zaangażowanie uczniów w wolontariat i interakcję w społeczeństwie;
- rozwijanie umiejętności w dziedzinie komputera i komunikacji w językach obcych.

Zakładane produkty: artykuły, prezentacje, filmy, zdjęcia, wystawa prac, ewaluacja, strona projektu, plakaty, kanał YouTube, szkolny kącik Erasmusa+, banery.

Zakładane rezultaty: platformy (strona internetowa szkoły, projektu), archiwum projektu w szkole (artykuły zamieszczone w lokalnych mediach, materiały użyte do rozpowszechniania projektu, broszury, przewodnik, zdjęcia, filmy).

Kontakt: 

V Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema
75-401 Koszalin
ul. Jedności 9

nr tel.: (94) 342 47 84

adres e-mail: wioletta.syczewska@gmail.com

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku