Menu główne

Lepszy nauczyciel – lepsza szkoła i uczeń

Obrazek przedstawiający kolejno w układzie poziomym logo Wiedza Edukacja Rozwój Funduszy Europejskich oraz logo Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej
Tytuł projektu: 
Lepszy nauczyciel – lepsza szkoła i uczeń
Nazwa Funduszu: 
Europejski Fundusz Społeczny
Nazwa Programu: 
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój
Działanie: 
Mobilność kadry edukacji szkolnej
Całkowita wartość projektu: 
121 892,10 PLN
Wydatki kwalifikowane: 
121 892,10 PLN
Wartość dofinansowania UE: 
97 513,68 PLN
Procent dofinansowania: 
80%
Okres realizacji: 
15.11.2016 - 14.06.2018
Nr umowy o dofinansowanie: 
POWERSE-2016-1-PL01-KA101-023992
Data podpisania umowy o dofinansowanie: 
13.12.2016
Perspektywa: 
2014 - 2020
Tryb naboru: 
konkursowy
Opis projektu: 

Projekt dotyczy MOBILNOŚCI SZKOLNEJ KADRY EDUKACYJNEJ. Bierze w nim udział 7 nauczycieli w tym 2 przedstawicieli dyrekcji. Nauczyciele biorą udział w szkoleniach językowych i metodycznych. Głównym celem projektu jest   zwiększenie umiejętności językowych i wzmacnianie jakości europejskiego wymiaru kształcenia. Poprzez rozwijanie uzdolnień, zainteresowań przełamiemy bariery językowe oraz zmotywujemy  grono nauczycielskie do dalszego kształcenia.

 

Zakładane produkty:  Udział w szkoleniach  pomoże udoskonalić   kompetencje językowe uczestników bezpośrednich i pośrednich projektu (uczniowie, pozostała kadra pedagogiczna), zwiększy wykorzystywanie nowych technologii w procesie nauczania, poznanie i zastosowanie aktywizujących metod nauczania, tworzenie kooperatywnych zespołów edukacyjnych, zwiększenie  zaangażowania w życie szkoły oraz nada szkole europejskiego charakteru. Da to również możliwość wprowadzenia odpowiednich nowych narzędzi do rozwiązywania konfliktów w relacjach rodzic- nauczyciel- uczeń (cyberprzemoc, przejawy zachowań agresywnych). Zwiększenie umiejętności w zakresie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (eTwinning, Facebook, Anymeeting) przyczyni się do wzbogacenia warsztatu pracy a co za tym w prze idzie, podniesie jakość pracy szkoły i poszerzy ofertę nauczania i formy pracy z uczniem ( wymiana doświadczeń i metod pracy) .  Udział w kursach i wymiana doświadczeń w znacznym stopniu wpłynie na integrowanie się grona, a praca zespołowa poprawi współpracę między nauczycielami. Zdobyta wiedza pozwoli na wprowadzenie zmian do programu nauczania i nowych treści na zajęciach lekcyjnych.

 

Zakładane rezultaty: Reasumując, przebyte szkolenia znacząco wpłyną na zwiększenie wiedzy naszych uczniów, podniesienie jakości pracy nauczycieli i szkoły oraz dadzą możliwość na wypracowanie strategii pozwalającej na nawiązanie współpracy z innymi krajami także po zakończeniu projektu.

Kontakt: 

GIMNAZJUM NR 6 IM. POLSKICH NAUCZYCIELI TAJNEGO NAUCZANIA W LATACH 1939-1945

ul.Stanisława Dąbka 1, 75-354 Koszalin

tel.:94 343-42-73

e-mail: sekretariat@gimnazjum6.koszalin.pl

www: http://www.gimnazjum6.koszalin.pl/

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku