Menu główne
Choinka

Aktualności

Nowy Partner Programu !


Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera Programu Centrum Medycznego Beta-Tarnowski.


Nowy wzór Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny!


Szanowni Państwo,

od lutego 2018 roku zmieniony został wzór Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny w związku z przyjęciem nowego systemu identyfikacji wizualnej Miasta. Ważne: dotychczas wydane Karty zachowują swoją ważność.


 


Elektroniczna Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny


Szanowni Państwo,

w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu unieważnienia Karty Dużej Rodziny, wzorów graficznych oraz szczegółowego zakresu informacji, jakie mają być zawarte we wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny (Dz. U. poz. 2449), informujemy, że OD 1 STYCZNIA 2018 ROKU ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WNIOSKOWANIA O NOWĄ FORMĘ KARTY DUŻEJ RODZINY – ELEKTRONICZNĄ.

W przypadku osób, które do dnia 31 grudnia 2017 r. złożyły wniosek o Kartę Dużej Rodziny, przyznanie Karty elektronicznej będzie bezpłatne w przypadku gdy złożą wniosek o przyznanie dodatkowej formy Karty (w formie elektronicznej) do dnia 31 grudnia 2019 r. Po upływie tego czasu, jak i w przypadku gdy od dnia 1 stycznia 2018 r. członek rodziny wielodzietnej złożył wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny tylko w jednej formie, a następnie po jej przyznaniu złożył wniosek o dodatkową formę Karty, do wniosku musi być złączony dowód wniesienia opłaty za dodatkową formę Karty w kwocie 9,21 zł.

Zachęcamy do składania uproszczonych wniosków o dodatkową formę Karty przez stronę https://empatia.mpips.gov.pl/

Więcej informacji o elektronicznej Karcie Dużej Rodziny można znaleźć na stronie https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/mkdr/

Infografika - aplikacja mobilna

Jak wypełnić wniosek elektroniczny?Zmiana terminu ważności Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny !


Szanowni Państwo,

od 1 stycznia 2017 roku zacznie obowiązywać Uchwała nr XXVI/357/2016 Rady Miejskiej w Koszalinie z dnia 22 grudnia 2016 roku zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Programu „Koszalińska Karta Dużej Rodziny”.

Dzięki zmianom wprowadzonym przez Uchwałę rodzice otrzymają Kartę bezterminowo, a dzieci otrzymają Kartę do 18. roku życia, a jeżeli będą kontynuować naukę maksymalnie do 25. roku życia.

Zmienił się także wzór wniosku dla rodzin i oraz dla firm przystępujących do Programu Koszalińska Karta Dużej Rodziny. Więcej informacji w zakładce Krop po kroku oraz Partnerzy Programu.

 

Zmiany w Ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny!


Szanowni Państwo,

w związku ze zmianami w ustawie o Karcie Dużej Rodziny zapraszam do zapoznania się ze zmianami w zakresie przyznawania Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny w zakładce Krok po kroku.


Kolejny Partner w Programie!


Szanowni Państwo,

kolejnym Partnerem Karty Dużej Rodziny został AJKAN - szkolenia, Bajkowa Chatka - sklep z artykułami dla dzieci oraz sklep Moda KIDS&YOUNG z odzieżą i obuwiem dla dzieci, a także KA - TRANS. Szczegóły w zakładce Partnerzy Programu.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą Partnerów Programu.


Zaproszenie Prezydenta Koszalina

Szanowni Państwo,

Program Koszalińska Karta Dużej Rodziny skierowaliśmy do koszalińskich rodzin, które wychowują co najmniej troje dzieci. Naszym głównym celem jako samorządu i społeczności jest działanie na rzecz stałego wzrostu liczby mieszkańców, wsparcie rodzin wielodzietnych, a także ułatwienie im codziennego życia.

Koszalin jest kolejnym miastem w Polsce, które wprowadza udogodnienia dla rodzin wielodzietnych. Duże rodziny to kapitał naszego miasta, dlatego wspólnie chcemy o nie dbać, aby mogły one żyć w przyjaznym mieście, otoczone wsparciem i pomocą.

Z całego serca zapraszam do wzięcia udziału w Programie. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ulgi, które obowiązywać będą w miejskich instytucjach kultury, sportu, a także u lokalnych przedsiębiorców – partnerów Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny. Wystarczy wypełnić wniosek, przyjść do Urzędu, odebrać Kartę i z niej skorzystać.

Chcemy zapewnić Państwu jak najlepsze warunki do życia w Koszalinie, bo dobrze funkcjonująca rodzina jest fundamentem całej społeczności.


Serdecznie zapraszam 

Piotr Jedliński

Prezydent Koszalina

W zakładce "Krok po kroku" znajdziecie Państwo informacje jak przystąpić do programu. Zakładka "Partnerzy Programu, Katalog zniżek" to lista wszystkich instytucji i przedsiębiorców, którzy oferują zniżki na swoje produkty i usługi w ramach Programu.

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza infobar scrolling

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku