Menu główne

"Z archiwum koszalińskiego rapu vol 2" w KBP

18.03.2022
Na zdjęciu 5 mężczyzn, uczestników spotkania, na scenie w sali kinowej KBP
17 marca o godz. 17.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie "Z archiwum koszalińskiego rapu" vol. 2, połączone z premierą płyty pod tym samym tytułem.
Podczas spotkania reprezentanci szeroko pojętej koszalińskiej kultury hip-hopowej mieli okazję porozmawiać o jej początkach. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jakie nazwy przyjmowały poszczególne dzielnice naszego miasta i w jaki sposób były powiązane z Los Angeles. Nie zabrakło wspomnień o kulturze graffiti, pierwszych miejscach do malowania, reakcji postronnych ludzi na przygotowywane prace. Poruszone zostały wątki społecznego odbioru graficiarzy, często niesłusznie negatywnego, stopniowej profesjonalizacji podejmowanych działań, które w swoich początkach miały charakter spontaniczny oraz roli internetu w rozwoju społeczności.
Elementem spotkania była premiera płyty "Z archiwum koszalińskiego rapu" vol. 2, zyski ze sprzedaży której przekazane będą małemu Maciusiowi z Koszalina, który walczy z poważną chorobą: stwardnieniem guzowatym i związaną z nim padaczką lekooporną.
Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku