Menu główne

Spotkanie autorskie ze Stanisławą Schreuder

22.04.2022
Stanisława Schreuder wita czytelników zgromadzonych na spotkaniu.
21 kwietnia 2022r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja debiutanckiej powieści Stanisławy Schreuder pt. "Morze miłości". Na spotkaniu wraz z córką, Agnieszką Kowalską, przedstawiła ciekawe fragmenty swojej debiutanckiej powieści pt. "Morze miłości", którymi zachęciła widzów do nabycia i przeczytania całej historii. Autorka opowiedziała także o swojej drodze literackiej - o tym, jak siła pasji do pisania skłoniła ją do spełniania marzeń o wydawaniu wcześniej tomików poezji, a teraz dwutomowej powieści. Spotkanie uświetniła część muzyczna, w której wystąpili: Krzysztof Szymanowski (akordeon), uczniowie z ZSM - na skrzypcach Martyna Skuza (Canzonetta P.Czajkowskiego) i Irmina Baczkowska (A.Dvorak Koncert skrzypcowy a-moll op.53 cz.I), a akompaniowała im Dorota Kuryło.
Stanisława Schreuder urodziła się na Podlasiu, ukończyła studia humanistyczne w Krakowie, a z zawodu była nauczycielką, polonistką w szkołach średnich. Od 1976 roku mieszkanka Koszalina, z przerwą na pobyt w Holandii w latach 1990 – 2005. Współpracowała z Polsko-Holenderskim Stowarzyszeniem Kulturalnym, obecnie jest na emeryturze. Wydała zbiory poezji dla dzieci i dla dorosłych. W swoich tomikach autorka słowem maluje świat dobra, miłości i podpowiada, że skuteczną receptą na przeciwności losu jest optymizm, pogoda ducha i wiara w swoje możliwości.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku