Menu główne

Pływamy ekologicznie

08.06.2021
Jednostka pływająca "Julek"

„Julek” - niskoemisyjna jednostka pływająca zakupiona przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Koszalinie już przewozi pasażerów z przystani w Jamnie do Mielna i z powrotem.

Na pokład statku jednorazowo wejdzie 120 osób, zapewniono 7 miejsc dla rowerów i dodatkowe miejsca dla wózków.  Podróż trwa ok. 30 min.

Publiczny transport wodny jest doskonałą alternatywą dla mieszkańców Miasta Koszalin i gmin objętych koszalińską komunikacją miejską, którzy szybko, w komfortowych warunkach i bezpiecznie mogą poruszać się między Koszalinem i Mielnem. Jest to szczególnie ważne w czasie wzmożonego, letniego ruchu turystycznego na trasach dojazdowych do nadmorskich miejscowości
w naszym regionie.

MZK na realizację projektu otrzymało środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Zachodniopomorskiego dla działania 2.3 „Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego”

Dofinasowanie unijne:  2.040.000,00 zł.

Całkowita kwota projektu: 3.665.400,00 zł

 

Szczegółowe informacje dotyczące rozkładu jazdy jednostki pływającej „Julek” znajduje się na stronie http://mzk.koszalin.pl/koszalek/
Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku