Menu główne

KOSZALIN - NOMINACJE XXXI LETNIE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE Rio de Janeiro 2016

19.09.2016
logo rio

MAŁGORZATA HOŁUB - to 24 letnia zawodniczka Klubu Lekkoatletycznego „Bałtyk Koszalin”, reprezentantka Polski w sprintach na dystansie 400m oraz w sztafecie 4x400m.
W marcu 2015 podczas Halowych Mistrzostw Europy w Pradze zdobyła brązowy medal w sztafecie 4 × 400 metrów. To także medalistka Uniwersjady w 2015 r. Gwangju (KOR), gdzie zdobyła złoty medal w sztafecie 4 x 400 metrów i srebrny w biegu indywidualnym na 400 metrów. W 2015 r. wraz kobiecą reprezentacją Polski zajmuje 5 miejsce w sztafecie 4x400m podczas Mistrzostwa Świata Sztafet na Bahama. Uzyskane miejsce daje Polkom automatyczny awans sztafety reprezentacyjnej na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, które odbędą się w dniach 5-21 sierpnia 2016 r.
W marcu 2016 r. Małgorzata Hołub weszła w skład polskiej sztafety 4 × 400m, która zdobyła srebrny medal Halowych Mistrzostw Świata w Portland (USA).
Hołub potwierdza swoją nominację olimpijską podczas 92 Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w dniach 24-26 czerwca br. w Bydgoszczy. W biegu eliminacyjnym (52,00s) oraz finałowym (51,92s), potwierdza narzucone przez Polski Związek Lekkiej Atletyki swoje minimum kwalifikacyjne do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie wystartuje zarówno w biegu indywidualnym na 400m oraz w sztafecie 4x400m.

Na uwagę zasługuje fakt, że Małgorzata Hołub jest pierwszą lekkoatletką w historii Koszalina, która wystąpi w Igrzyskach Olimpijskich!

Rekordy życiowe

  • Bieg na 400m (stadion) – 51,67 (2016 r.)
  • Bieg na 400m (hala) – 52,73 (2016 r.)

Osiągnięcia sportowe

osiągnięcia sportowe małgorzaty holub

JAKUB DYJAS – to 21 letni tenisista stołowy, wychowanek KTS Koszalinianin. W czerwcu b.r. Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego – ITTF, opublikowała ostateczny ranking olimpijski. Wynika z niego, że Polacy będą mogli wystawić komplet sześciu zawodników. Wśród nich znalazł się również Jakub Dyjas, który awansował z 55 na 44 miejsce i jest obecnie najwyżej sklasyfikowanym polskim tenisistą stołowym w rankingu międzynarodowej federacji ITTF. Podczas brazylijskich Igrzysk Olimpijskich będzie reprezentował Polskę w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej.
Jakub Dyjas jest pierwszym tenisistą stołowym w historii Koszalina, który wystąpi w Igrzyskach Olimpijskich!
W Koszalinie Jakub Dyjas rozpoczął treningi w wieku 6 lat, po rocznym treningu wygrywa kategorię skrzatów, a w następnych latach młodzików, kadetów oraz juniorów. W roku 2009 r. zdobywa pierwszy medal dla Koszalina podczas Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
W 2010 roku podczas OOM w Ciechanowie zdobywa medal złoty w grze pojedynczej i odnosi największy sukces w barwach KTS Koszalinianin w Mistrzostwach Europy Kadetów, zdobywając medal srebrny w grze pojedynczej. W sezonie 2009/10 Kuba przechodzi do KST Elektryk Toruń, w barwach którego odnosi kolejne sukcesy, zdobywając w deblu brązowy medal Mistrzostw Europy w Kazaniu. W 2012 roku zdobywa złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów w grze deblowej z K. Kulpą. W 2013 r. w Ostrawie podczas ME Juniorów zdobywa dwa medale w brązowe (drużyna i debel). W tym samym roku wygrywa prestiżowy turniej TOP 10 Europy Juniorów. Od sezonu 2013/2014 reprezentuje barwy niemieckiego klubu 2 Bundesligi - TTC Schwalbe Bergneustadt. Rok 2013 kończy historycznym brązowym medalem z drużyną polską w Mistrzostwach Świata Juniorów w Rabacie. W 2014 r. Jakub Dyjas zdobywa swój pierwszy złoty medal w karierze seniorskiej podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz w grze deblowej z K. Kulpą. Ponadto Jakub zdobył brązowy medal w grze mieszanej z Martą Gołotą. W Młodzieżowych MP w 2015, zdobywa dwa złote krążki w grze singlowej i deblowej wspólnie z K. Kulpą. Dyjas od sezonu 2015/2016 gra w 1 Bundeslidze, uważanej za najlepszą ligę tenisa stołowego w Europie. Polak broni barw ekipy TTF Liebherr Ochsenhausen.

JOANNA ZACHOSZCZ – to 23 letnia zawodniczka, była wychowanka klubu MKS „ZNICZ” Koszalin. Nasza pływaczka reprezentując Polskę wystartowała 11 czerwca 2016 r. w Patubal (Portugalia) na dystansie 10 km. W trakcie kwalifikacji olimpijskich zajęła wysokie 8 miejsce, które zgodnie zasadami kwalifikacji dało naszej zawodniczce nominację olimpijską do Rio de Janeiro.
Joanna Zachoszcz jest obecnie zawodniczką AZS UWM Olsztyn i specjalizuje się w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych.
Joanna Zachoszcz jest trzecim wychowankiem klubu MKS ZNICZ Koszalin, która weźmie udział w letnich Igrzyskach Olimpijskich.

Wychowankowie MKS Znicz Koszalin uczestniczący w Letnich Igrzyskach Olimpijskich:

  • Marcin Horbacz, ur. 1974 r. w Koszalinie, polski pięcioboista, olimpijczyk z Aten - 32 miejsce, Pekin 2008 -13 miejsce. To także 9-krotny medalista Mistrzostw Polski w Pięcioboju, w tym sześciokrotnie sięgał po złoto (2001-2009), dwukrotnie po srebro (1999, 2000) oraz dwukrotnie zdobywał brązowe medale (1996 i 1998). Trzykrotnie zdobywał brązowe medale podczas Mistrzostw Europy w 2007 indywidualnie zaś w 2004 oraz w 2005 w sztafecie.
  • Sławomir Kuczko, ur. 1985 w Koszalinie – uczestnik IO Londyn 2012, Mistrz Europy z Budapesztu (2006) na dystansie 200 m w stylu klasycznym, rekordzista Polski (2005) ustanowiony w Trieście na dystansie 200 m stylem klasycznym - 2:07.01.

PAWEŁ SPISAK – to 34 letni zawodnik, który urodził się i mieszka w Koszalinie. Uczęszczał do SP nr 17 oraz IV Liceum Ogólnokształcącego, magister ekonomii Politechniki Koszalińskiej. Paweł Spisak reprezentujący klub sportowy JLS Dako-Galant Skibno będzie jedynym polskim jeźdźcem, który wystartuje w igrzyskach w Rio de Janeiro. Doświadczony zawodnik we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (WKKW), dosiadający wałacha Banderasa, awansował z listy rezerwowej. Taką informację 22 czerwca br. podał wiceprezes Polskiego Związku Jeździeckiego Henryk Święcicki, gdyż w tym dniu nadeszło oficjalne potwierdzenie od międzynarodowej federacji (FEI).

Na skutek rezygnacji Szwajcara prawo udziału w olimpiadzie dostał Paweł Spisak. Jak zauważył, Spisak po miesiącach ogromnego ciśnienia, wielkiego obciążenia i tytanicznej pracy przyszła radość nie do opisania. Dodał, że z uwagi na zdrowie i formę konia zrezygnuje z jakichkolwiek startów przed igrzyskami. Paweł Spisak sezon rozpoczął bardzo wcześnie, rywalizując w zawodach wysokiej rangi, więc koń teraz potrzebuje nabrać świeżości, tym bardziej, że podróż do Rio de Janeiro będzie dla niego wyczerpująca. Przed nimi praca kondycyjna i treningi techniczne, które potrwają do 20 lipca w Skibnie, potem podróż do Niemiec, a stamtąd polecą do Brazylii.
Spisak z kasztanowatym Banderasem od czterech sezonów tworzy dobre połączenie doświadczenia oraz jego świeżości i młodości. Koń, którego właścicielem jest Marek Jodko, obdarzony jest siłą i chęcią pracy. Jak podkreślił Spisak, jego koń nie jest obyty z wielką publicznością, jakiej można spodziewać się podczas igrzysk, ale czuję, że występ w Rio nie jest czymś, co może mu zaszkodzić lub zaskoczyć.

Dla Pawła Spisaka będą to już czwarte Letnie Igrzyska Olimpijskie, ale pierwsze z Banderasem, który jest 9-letnim wałachem rasy szlachetna półkrew.
Spisak debiutował w Atenach (2004) na Weriuszu, zajmując 66. miejsce. Cztery lata później w Pekinie na tym samym koniu był 20.
W Londynie (2012) dosiadał Waga - ukończył ujeżdżenie i próbę terenową, jednak ze względu na kontuzję wierzchowca wycofał go przed ostatnią konkurencją - skokami.

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku