Menu główne

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

08.05.2020
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

O życiu intelektualnym mieszkańców miasta można mówić na wiele sposobów. Jednak najbardziej wymierną wykładnią jest bezpłatny dostęp do książki. Przed takim zadaniem stoi Koszalińska Biblioteka Publiczna.

 

Tam gdzie jest biblioteka, tam społeczeństwo się rozwija i tam życie kulturalne kwitnie. Dzisiaj, w dobie cyfrowego przekazu, książka ponownie stara się zająć zaszczytne miejsce w życiu ludzi, zainteresować swoim przekazem pobudzającym wyobraźnię i wrażliwość ludzkiej duszy.

 

W dzisiejszych czasach należy w sposób szczególny promować biblioteki oraz dbać o ich przetrwanie. Są bowiem niezwykle istotne dla rozwoju intelektualnego i kulturalnego każdego człowieka. Jak powiedział Marcus Tullius Cycero: „Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia
w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”. Warto o tym pamiętać.

 

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek życzę wszystkim dzień w dzień obcującym z książką dalszych sukcesów zawodowych i osobistych. Jestem przekonany że koszalińska biblioteka z jej filiami będzie się stale rozwijała, nadal dobrze wypełniając stawiane przed nią zadania.

 

 

Z wyrazami szacunku

i najlepszymi życzeniami

 

 

 

Piotr Jedliński

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku