Menu główne

Dzieci z Koszalina napiszą Listy dla Ziemi

23.04.2013

Koszalin znalazł się w gronie ponad 120 miast i gmin, które przystąpiły do jednej z największych w tym roku akcji ekologicznych w Polsce. „Listy dla Ziemi", bo o nich mowa, to projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. W wydarzeniu ma wziąć udział blisko milion osób w całej Polsce.

Głównymi celami Listów dla Ziemi są: edukacja ekologiczna oraz promowanie ważnego dla samorządów tematu  segregacji odpadów i recyclingu. Pomysł, na który wpadła bielska fundacja, jest bardzo prosty. Dzieci z gmin, które zgłosiły chęć udziału w projekcie, w kwietniu - podczas zajęć szkolnych - na specjalnym ekologicznym papierze (zrobionym z makulatury) będą pisać  listy. Ich tematyka może być związana m.in. z gospodarką odpadami, a zatem z tematem dziś  bardzo aktualnym ze względu na wchodzącą w życie ustawę śmieciową.

Listy łączą pokolenia Dzieci zabiorą listy do domów i przekażą je dorosłym: rodzicom, dziadkom, wujkom. W ten sposób edukacja będzie miała podwójny wymiar. Uczniowie - chcąc napisać list - będą musieli zapoznać się z omawianym tematem, dorośli - zawsze zainteresowani tym, co ich pociechy robią w szkole - przeczytają przyniesione prace i razem ze swoimi dziećmi będą mieli szansę zrobić coś dla środowiska.

Główne obchody akcji ekologicznej „Listy dla Ziemi" w Koszalinie Koszalińskie placówki oświatowe zostały zaproszone do udziału w akcji, otrzymując papier listowy, na którym napiszą listy dla Ziemi. Każda placówka została poproszona o przekazanie najpiękniejszego listu do Urzędu Miejskiego w Koszalinie celem ich wyeksponowania. Główne obchody akcji odbędą się  30 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Sportowych w Koszalinie w godz. 10.00 - 11.00. Udział w pisaniu listów weźmie młodzież szkolna oraz zaproszeni goście. Wśród zaproszonych gości będą m.in. prezydent Piotr Jedliński, zastępca prezydenta Andrzej Kierzek,  dziennikarze, przedstawiciele instytucji zajmujących się ochroną środowiska. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w koszalińskiej akcji.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku