Menu główne

9,60 km nowych dróg rowerowych powstaje w Gminie Karlino w ramach ZIT KKBOF

26.05.2021

25 maja 2021 roku, Wicemarszałek Tomasz Sobieraj i burmistrz Karlina Waldemar Miśko podpisali umowę na dofinansowanie budowy drogi rowerowej na odcinku od granicy z Gminą Dygowo w m. Mierzyn do istniejącej drogi rowerowej w pasie drogi wojewódzkiej nr 163 oraz odcinek od granicy z Gminą Dygowo w m. Czerwięcino do istniejącej drogi rowerowej w m. Lubiechowo w Gminie Karlino.

Dofinansowanie wyniesie blisko 4 mln zł, a wartość inwestycji to ponad 7,5 mln zł.

Oba odcinki ścieżek będą wyposażone w stacje naprawy rowerów oraz obiekt Bike&Ride - zapowiada burmistrz Karlina.

Kiedy postanowiliśmy realizować ten duży projekt rowerowy zakładaliśmy, że będą powstawały takie lokalne pętle rowerowe, lokalne ścieżki, które będą w jakiś sposób urozmaicały i wzbogacały te nasze korytarze transportowe rowerowe i ten projekt rowerowy jest właśnie taką lokalną pętlą, która w ciekawszy sposób pozwala zwiedzić to, co jest nie tylko na głównej trasie. Cieszę się, że ten projekt powstaje – podsumował wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Inwestycja będzie się składać z 3 powiązanych ze sobą etapów obejmujących:

1) Budowa drogi rowerowej na odcinku od granicy Gmin Karlino-Dygowo poprzez m. Mierzyn i m. Daszewo do Drogi Wojewódzkiej nr 163 długości ok. 6,7km;

2) Budowa drogi rowerowej na odcinku od granicy Gmin Karlino-Dygowo do istniejącej drogi rowerowej w kierunku m. Lubiechowo długości ok. 2,9km;

3) Budowa obiektu Bike&RIde w Karlinie przy ul. Dworcowej –1szt.oraz budowa stanowisk postojowych w wybudowanych obiektach Bike&Ride.

W ramach prac wykonane zostaną także stacja naprawy rowerów, ławki/stoły, stojaki na rowery, stolik zadaszony i wiata na rowery.

Dzięki realizacji inwestycji sieć ścieżek rowerowych w Gminie Karlino połączy ważne punkty  z istniejącą infrastrukturą ścieżek rowerowych, które pozwalają na bezpieczną komunikację m.in. do dużych zakładów pracy oraz łączą gminę z siecią ścieżek w całym województwie zachodniopomorskim.

Zakończenie inwestycji planowane jest w drugiej połowie 2023 roku.

Planowana wartość inwestycji – 7 519 044,01 zł

Wartość dofinasowania - 3 857 214,88 zł

Budowa drogi rowerowej w Gminie Karlino jest już 17 inwestycją, która wzmocni sieć dróg rowerowych na terenie Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardziego Obszaru Funkcjonalnego. Od 2016 r. gminy Partnestwa ZIT KKBOF wybudowały lub kończą budowę ponad 80 km dróg rowerowych. Są to trasy ułatwiające mieszkańcom gmin dojazd do zakładów pracy, obiektów użyteczności publicznej lub węzłów przesiadkowych. Zgodnie ze Strategią ZIT KKBOF do końca 2023 r. na terenie KKBOF powstanie prawie 100 km dróg rowerowych.


Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku