Menu główne

Wieczór poetycki z Adelą Kuik-Kalinowską

30
09/2020
17:00
- 30
09/2020
19:00
Adres wydarzenia: 
Koszalińska Biblioteka Publiczna, pl. Polonii 1
Organizator: 

Koszalińska Biblioteka Publiczna

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Poetka zaprezentuje swój zbiór wierszy „Z pòla dodòm”/ „Ze świata w dom”, który jest jej kaszubskim debiutem poetyckim. Fascynuje się najbliższą tradycją, ale także egzotyką Orientu.

Inspiracją dla jej twórczych działań jest sztuka oraz wieczna i nieuchwytna chwila jako przejaw dynamiki życia. Jej działania skierowane są w stronę rozwoju świadomego życia, troski o ochronę środowiska naturalnego, a nade wszystko pokojowego, opartego na tolerancji i dialogu współdziałaniu z drugimi. Kocha życie, poszukując harmonii i piękna wszędzie tam, gdzie się ono manifestuje, dając im wyraz w swojej poezji.

To także badaczka małych ojczyzn, zwłaszcza kultury regionu Kaszub. Autorka m.in. zbioru studiów i szkiców o Cyprianie Norwidzie i jego twórczości czy książki „Tatczëzna. Literackie przestrzenie Kaszub” (2011) i wiele, wiele innych. Jest również laureatką australijskiej Fundacji „Polcul” za działania naukowo-kulturalne w sferze ochrony języka kaszubskiego oraz Laureatką Ogólnopolskich Konkursów Literackich w kategorii poezja kaszubska. W 2018 roku założyła „SŁUPSKIE CENTRUM KULTURY KASZUB”, w ramach którego odbywają się wieczory literackie z cyklu „Czytanie Kaszub”.

Liczba osób uczestniczących w spotkaniu zostanie dostosowana do reżimu sanitarnego. Przypominamy Państwu o obowiązku założenia na spotkanie maseczki.

Zapraszamy serdecznie

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku