Menu główne

Wernisaż wystawy Zofii Szreffel

28.11.2019
W imieniu Prezydenta Miasta Koszalina oraz członków Związku Polskich Artystów Plastyków serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Zofii Szreffel w Galerii Ratusz w Koszalinie (II piętro), dnia 28 listopada br.(czwartek)  o godz.16.30. Wernisaż będzie wspaniałą okazją do spotkania z zaczarowanym światem tkanin, malarstwa i grafik Autorki oraz wspólnym   świętowaniem nadania Zofii Szreffel Złotej Odznaki ZPAP.

Zofia Szreffel– urodziła się w 1935r. w Krzemieńcu na Wołyniu. Jest absolwentką   Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie otrzymała dyplom z grafiki w pracowni profesora Edmunda Piotrowicza  Od ponad 40 lat mieszka i tworzy w Koszalinie. Uprawia tkaninę unikatową, malarstwo, rysunek,  grafikę oraz batik.  Od 1976r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Miała ponad 20 wystaw indywidualnych, brała udział w kilkudziesięciu zbiorowych wystawach okręgowych ZPAP, ogólnopolskich i międzynarodowych. Wielokrotnie uhonorowana licznymi odznaczeniami, medalami, nagrodami i wyróżnieniami m.in. w konkursach organizowanych przez Okręg Koszalińsko – Słupski ZPAP.  .Zofia Szreffel Brała też udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą m.in w Danii, Rosji, Niemczech  - prezentując polską sztukę w tych krajach.Uczestniczyła w Plenerach Ogólnopolskich i Międzynarodowych. W 1998 roku była  współorganizatorką  i  Komisarzem I Międzynarodowego Pleneru Malarskiego pn. " Czas i miejsce dla sztuki" w   Osiekach  koło Koszalina.

Brała udział w cyklu  międzynarodowych wystaw pn. „ SZTUKA ŁĄCZY -  KUNST  WERBINDET”. Wystawy te prezentowały sztukę koszalińskich artystów z Okręgu Koszalińsko-Słupskiego ZPAP w Galeriach w  Niemczech /Neubrandenburg, Neumünster, Herne, Castrop Rauxel/. W 2012 roku z okazji XV lecia Międzynarodowych Plenerów Malarskich pn. "Czas i miejsce dla sztuki" brała udział w wystawie w Instytucie Słowackim w Warszawie, gdzie zaprezentowana została twórczość 60 artystów z 16 krajów -  uczestników z w/w Plenerów. Wystawę można było oglądać przez lipiec i sierpień 2012r  na Krzywym Kole w Warszawie.

Prace Zofii Szreffel znajdują się w zbiorach następujących instytucji kulturalnych: Muzeum w Koszalinie,  Muzeum Zamek w Darłowie,  kolekcjach osób indywidualnych w Polsce i zagranicą.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku