Menu główne

Prezydent Piotr Jedliński wręczył sportowe stypendia

03.02.2020
Stypendia sportowe rozdane

Komisja rozpatrzyła 36 wniosków stypendialnych, które były podzielone w ramach trzech kategorii, tj. zawodnik, zawodnik niepełnosprawny i trener. Komisja podjęła decyzję o wyborze zawodników i trenerów, którym przyznano stypendia sportowe w 2020 roku. 

Propozycje osób, które osiągnęły wysokie wyniki sportowe zostały przedstawione Prezydentowi Miasta, który zaaprobował przyznanie stypendiów dla 21 osób w tym: 11 zawodnikom, 5 zawodnikom niepełnosprawnym oraz 5 treneromW budżecie miasta na 2020 rok na stypendia sportowe zabezpieczono środki w wysokości 80 000 zł.

Należy podkreślić, że 10 wniosków nie spełniło wymogów formalnych, ze względu na to, iż były reprezentowane przez sporty nieolimpijskie lub brakowało powołania do kadry narodowej. Ponadto Komisja uznała, że spośród 9 wniosków trenerskich na wyróżnienie zasługuje 5 trenerów, których zawodnicy reprezentowali Polskę i osiągnęli wysokie wyniki sportowe w kraju i arenach międzynarodowych.

Skład Komisji Stypendialnej Prezydenta Miasta Koszalina

1.    Ryszard Fornalczyk – Przewodniczący Komisji, członek Rady Sportu      

2.    Remigiusz Oszmian -  Członek Rady Sportu              

3.    Jakub Kielar -  Członek Rady Sportu              

4.    Leopold Ostrowski  – Radny Rady Miejskiej

5.    Jerzy Krauze – Główny Specjalista ds. Sportu UM

Lista stypendystów sportowych

Prezydenta Miasta Koszalina na 2020 rok

1.

Małgorzata Hołub - Kowalik

Klub Lekkoatletyczny „Bałtyk” Koszalin

Lekka Atletyka

2.

Zbigniew Maksymiuk

Klub Lekkoatletyczny BAŁTYK

Lekka Atletyka

3.

Ewa Kopacz

MKS ZNICZ Koszalin

Pływanie

4.

Piotr Wojciszko

MKS ZNICZ Koszalin

Pływanie

5.

Dawid Kret

Zapaśniczy Klub Sportowy

   Zapasy

6.

Aleksandra Ochtera

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Pływanie

7.

Adrian Mikołajczyk

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Lekka Atletyka

8.

Maciej Sochal

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Lekka Atletyka

9.

Robert Jachimowicz

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Lekka Atletyka

10.

Grzegorz Lanzer

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Podnoszenie ciężarów

11.

Katarzyna Krauze

Międzyszkolny Klub Sportowy „Znicz” Koszalin

Pływanie

12.

Mateusz Falarz

Międzyszkolny Klub Sportowy „Znicz” Koszalin

Pływanie

13.

Błażej Ćwiek

Międzyszkolny Klub Sportowy „Znicz” Koszalin

Pływanie

14.

Aleksandra Strzelczyk

Zapaśniczy Klub Sport.

   Zapasy

15.

Tomasz Majewski

Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START

Podnoszenie ciężarów

16.

Anika Łozińska

Klub Judo SAMURAJ

Judo

17.

Aleks Hoppe

Klub Sportowy Judo GWARDIA

Judo

18.

Damian Korbus

Zapaśniczy Klub Sportowy

   Zapasy

19.

Dominik Mytkowski

Zapaśniczy Klub Sportowy

   Zapasy

20.

Wiktoria Błoch

Zapaśniczy Klub Sportowy

   Zapasy

21.

Mateusz Łuszczyński

Zapaśniczy Klub Sportowy

   Zapasy

 

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku