Menu główne

Ponad 32 mln zł dla Koszalina

15.10.2018
Ponad 32 mln zł dla Koszalina
Trwają przygotowania do realizacji jednej z największych inwestycji drogowych Koszalina jaką jest kompleksowa przebudowa ul. Władysława IV. Ma to bezpośredni związek z budową drogi ekspresowej S 6 i budową węzła komunikacyjnego przy ul. Władysława IV. Przebudowany całkowicie ma zostać odcinek od ronda generała Stanisława Maczka do węzła drogowego. To około 1,5 kilometra drogi po dwa pasy w każdą stronę plus 3,5 - 4 metrowa ścieżka rowerowa wraz z chodnikiem, nowe oświetlenie, kanalizacja sanitarna i deszczowa, drogi dojazdowe z parkingami do ogrodów działkowych (około 200 miejsc parkingowych), zatoki autobusowe, przebudowa magistrali wodociągowej (finansuje MWiK), gazociągu. Obecna droga pozostanie drogą dojazdową. Realizacja ma potrwać do 30 października 2022 roku. Rozpoczęcie prac jest planowane w przyszłym roku.
- To strategiczna inwestycja dla miasta. Z jednej strony ma zapewnić bezpieczny i wygodny wjazd i wyjazd do i z Koszalina z drogi ekspresowej, z drugiej ma zabezpieczyć potrzeby komunikacyjne cały czas rozwijającego się osiedla Unii Europejskiej a także usprawnić komunikację z Jamnem i Łabuszem. To duże wyzwanie logistyczne i ogromny wysiłek finansowy miasta - uważa prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Inwestycja znalazła się w Programie Inwestycji Transportowych Urzędu Marszałkowskiego. Wiemy już, że powiodły się  rozmowy i starania prezydenta o dofinansowanie inwestycji kwotą ponad 32 milionów złotych. Ma to ogromne znaczenie z uwagi na fakt, że inwestycja ma kosztować kilkadziesiąt milionów złotych. Taką informację wraz z czekiem  przekazał wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku