Menu główne

Narodowe Czytanie 2019

05.09.2019

Szanowni Państwo,

 

Wraz z Koszalińską Biblioteką Publiczną oraz Muzeum w Koszalinie zapraszamy do udziału w akcji Narodowe Czytanie objętej Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. 

W tym roku akcja ta odbędzie się 7 września, w niezwykłej scenerii nowo otwartego skansenu w Jamnie (ul. Jamneńska 24) o godz. 12:00.  

Czytanie polskich nowel zainauguruje Prezydent Koszalina Piotr Jedliński oraz inni znamienici goście.

O oprawę artystyczną zadbają aktorzy ze Studia Artystycznego im. Ziembińskich oraz Teatru „Zwierciadło” działających przy CK 105 w Koszalinie.

Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach i samodzielnie wykonać ekslibris lub pocztówkę z unikatowym, stempelkowym wzorem jamneńskim. Dla gości przygotowano również wystawę ekslibrisów, znajdujących się w zbiorach KBP. Zagroda Jamno będzie bezpłatnie otwarta do zwiedzania dla wszystkich chętnych.

W klimat Narodowego Czytania wprowadzi nas również MZK Koszalin, ponieważ w wybranych autobusach będziemy mogli posłuchać noweli „Katarynka” Bolesława Prusa w interpretacji Jarosława Kopaczewskiego.

Osoby, które chciałby skorzystać z komunikacji miejskiej i dojechać na czas „na czytanie”, informujemy, że dzięki uprzejmość MZK Koszalin linie autobusów nr 6, które odjeżdża z Rynku Staromiejskiego o godz. 11:19 i 11:54 będą jechały do Jamna.

Zapraszamy serdecznie na to piękne i literackie pożegnanie wakacji w niezwykłej scenerii, wśród kwiatów i słów.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku