Menu główne

CIKiT w Koszalinie najlepszym Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w kategorii 3 gwiazdek

25.11.2022
CIKiT Koszalin

Cieszymy się niezmiernie z sukcesu naszego Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, które w konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce zajęło 1. miejsce w kategorii 3 gwiazdek.

Nagrody zostały wręczone 24.11.2022 r. podczas Targów TT Warsaw PTAK Expo Show w Nadarzynie przez organizatora konkursu czyli Polską Organizację Turystyczną. Kapituła wyłoniła 13 laureatów  w 4 kategoriach. W tegorocznej edycji do konkursu przystąpiło blisko 50 centrów z całej Polski.

Aby móc wziąć udział w konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej trzeba było wypełnić szereg kryteriów, a przede wszystkim przejść pomyślnie proces certyfikacji (4 kategorie od 1* do 4*). Jest to związane ze spełnieniem wielu, czasem bardzo wyśrubowanych, wytycznych - dotyczących  np.  wykształcenia i doświadczenia branżowego informatorów, znajomości języków obcych. Ważna w tym roku była dostępność w punkcie internetu bezprzewodowego 24h oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

CIKiT może się pochwalić mocnymi trzema gwiazdkami, które świadczą o bardzo wysokim poziomie obsługi. To nie pierwszy sukces w konkursie organizowanym przez POT. Mieliśmy już III miejsce w 2009 r. oraz II miejsce w 2015 r. Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wcześniej Regionalne Centrum Informacji Turystycznej) funkcjonuje już od 18 lat.

Do głównych zadań CIKiT należą:

-      aktywna promocja Koszalina, również w zakresie atrakcji powiatu i województwa;

-      promocja wydarzeń kulturalnych;

-      udzielanie kompleksowych informacji z zakresu turystyki, kultury oraz informacji praktycznych;

-      udzielanie pomocy mieszkańcom, wyszukiwanie dla nich informacji (w ramach zapobiegania cyfrowemu wykluczeniu);

-      pozyskiwanie materiałów drukowanych - map, broszur, folderów, publikacji z różnych instytucji, organizacji, podmiotów turystycznych;

-      współpraca ze szkołami z regionu oraz Politechniką Koszalińską (rocznie szkolimy od kilku do kilkunastu praktykantów z kierunków  turystycznych).

Więcej informacji o wynikach konkursu pod tym linkiem:

https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/wiadomosci-z-pot/pot-nagrodzila-laureatow-e-konkursu-na-najlepsze-centrum-it-w-polsce?fbclid=IwAR1AXXMliRwAJeLO69wj5mCIsbGqVSm70Dng-PzK4sZqBnZyzlKFy27eggI

Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku