Menu główne

45. Rajd Monte Karlino

19.03.2019
45. Rajd Monte Karlino

85 załóg zgłosiło się do tegorocznej edycji Rajdu Monte Karlino (23 i 24 marca). To jubileuszowe wyścigi: w 2019 roku odbędzie się 45. rajd, a jednocześnie piąty sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Samochody ścigać się będą na odcinkach specjalnych w Karlinie, Koszalinie, Białogardzie oraz lotnisku w Zegrzu Pom.

To najstarszy i jednocześnie najdłuższy rajd w regionie. Ponad 40 km odcinków specjalnych, dwa prologi na zamknietych ulicach: najpierw w Karlinie, następnie nocny oes w samym centrum Białogardu po zabytkowej kostce. Niedzielne odcinki wiodą na ulubionymi przez rajdowców z całego kraju bocznymi drogami lotniska w Zegrzu Pomorskim. Trzy ponad 4-kilometrowe oesy przejeżdżane trzykrotnie, każdy o zmiennej charakterystyce - od szerokich i równych dróg kołowania, przez czyste drogi techniczne po wąskie i zabłocone, asfaltowe drogi leśne.

A na finał superoes po głównych ulicach Koszalina, na którym wystartują po dwie rajdówki na raz! Już rok temu po raz pierwszy w kraju rozegrany został tu odcinek równoległy. Dwie załogi ruszały z dwóch przeciwległych krańców głównego skrzyżowania w Koszalinie, kręciły niemal synchronicznie "beczkę" i rozjeżdżały się w przeciwnych kierunkach. Po nawrocie wracały na przeciwnych torach i po kolejnych "beczkach" zjeżdżały na metę. Także w tym roku rozegrane będzie to spektakularne widowisko, które zakończy zmagania w 1 rundzie RMPZ.

Te wielkie emocje sprawią jednak, że ruch na koszalińskich drogach będzie w niedzielę utrudniony.

45. Rajd Monte Karlino

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza infobar scrolling

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku