Menu główne

Wystawa prac Zofii Szreffel

28
11/2019
16:30
- 20
12/2019
00:00
Adres wydarzenia: 
Galeria Ratusz II piętro, Rynek Staromiejski 6-7
Organizator: 

Urząd Miejski w Koszalinie oraz ZPAP oddział Koszalin-Słupsk

Kategoria: 
Imprezy kulturalne
Wernisaż to okazja na spotkanie z zaczarowanym światem tkanin, malarstwa i grafik Autorki oraz wspólnym świętowaniem nadania Zofii Szreffel Złotej Odznaki ZPAP.

Zofia Szreffel– urodziła się w 1935r. w Krzemieńcu na Wołyniu. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie otrzymała dyplom z grafiki w pracowni profesora Edmunda Piotrowicz w 1976r. Od ponad 40 lat mieszka i tworzy w Koszalinie. Uprawia tkaninę unikatową, malarstwo, rysunek,  grafikę oraz batik.  Od 1976r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Miała ponad 20 wystaw indywidualnych. Brała udział w kilkudziesięciu zbiorowych wystawach okręgowych ZPAP, ogólnopolskich i międzynarodowych. Wielokrotnie uhonorowana licznymi odznaczeniami, medalami, nagrodami i wyróżnieniami m.in. w konkursach organizowanych przez Okręg Koszalińsko – Słupski ZPAP.  Brala udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą m.in w Danii, Rosji, Niemczech, - prezentując polską sztukę w tych krajach.Uczestniczyła w Plenerach Ogólnopolskich i Międzynarodowych. W 1998 roku była  współorganizatorką  i  Komisarzem I Międzynarodowego Pleneru Malarskiego pn. " Czas i miejsce dla sztuki". w słynnych Osiekach /Koszalina, Polska.

Brała udział w cyklu  MIĘDZYNARODOWYCH WYSTAW  pn. „ SZTUKA ŁĄCZY -  KUNST  WERBINDET”. Wystawy te prezentowały sztukę koszalińskich Artystów z Okręgu Koszalińsko-Słupskiego ZPAP w Galeriach w  Niemczech / Neubrandenburg, Neumünster, Herne, Castrop Rauxel/.

W 2012 roku z okazji XV lecia Międzynarodowych Plenerów Malarskich pn. "Czas i miejsce dla sztuki" brała udział w wystawie w Instytucie Słowackim w Warszawie , gdzie zaprezentowana została twórczość 60 artystów z 16 krajów uczestników z w/w Plenerów. Wystawa prezentowana była przez lipiec i sierpień 2012r  na Krzywym Kole w Warszawie,   ciesząc się dużym zainteresowaniem zwiedzających.Jej prace znajdują się w zbiorach następujących instytucji kulturalnych: Muzeum w Koszalinie,  Muzeum Zamek w Darłowie,  kolekcjach osób indywidualnych w Polsce i zagranicą

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku