Menu główne

Wystawa "Gruba ryba" Międzynarodowego Konkursu Plastycznego w Schwedt

13
01/2020
17:00
- 26
01/2020
00:00
Adres wydarzenia: 
Bałtycka Galeria Sztuki, Centrum Kultury 105
Organizator: 

Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński, Dyrektor Centrum Kultury 105 i Burmistrz Miasta Schwedt

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Wystawa zorganizowana we współpracy z Miastem partnerskim Schwedt, prezentująca dorobek dzieci i młodzieży. Prace malarskie, rysunkowe, graficzne oraz przestrzenne.

„GRUBA RYBA”
Młoda sztuka Międzynarodowego Konkursu Plastycznego w Schwedt.

Wybór najlepszych prac 52-go Międzynarodowego Konkursu Plastycznego z roku 2019 po raz pierwszy zostanie zaprezentowany na wystawie „Bałtyckiej Galerii Sztuki” w Koszalinie – mieście partnerskim miasta Schwedt.

FLOW, Międzynarodowy Konkurs Plastyczny jest jednym z najbardziej znaczących i największych konkursów rysunkowych w Niemczech. Na działający od 1968 roku konkurs plastyczny nadsyłane są prace dzieci i młodzieży z całego świata. Corocznie w konkursie w Schwedt bierze udział około 2000 dzieci i młodzieży.

Tytuł wystawy „Gruba ryba” oznaczający dużą zdobycz podkreśla kreatywny tok pracy młodych ludzi, jak również szczególne cechy ich obrazów. Obrazów, które pośród prezentowanych tematów wyróżniają się fantazją, jakością, różnorodnością oraz prezentacją kontrastów.

Wszystkim tematom takim jak autoportrety, obrazy zwierząt, krajobrazy, społeczeństwo oraz polityka towarzyszą małe, duże, ukryte oraz przeobrażone ryby. Jednocześnie odzwierciedlają one regionalne odniesienie obu miast partnerskich do ich wodnego otoczenia.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku