26 listopada 2018 roku na II piętrze Galerii RATUSZ otwarto wystawę „SPOTKANIE”. Swoje prace zaprezentowało troje artystów pracujących przy produkcji filmu „Twój Vincent”: Anna Waluś, Dominika Hofman, Jerzy Lisak.

26.11.2018
Spotkanie

"Twój Vincent” to pierwszy na świecie namalowany film. Polsko-brytyjska produkcja w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana została nominowana do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. Cały film jest robiony ręcznie. Ponad 80-minutowy film najpierw został nagrany przez aktorów na tzw. greenboxie, a następnie klatka po klatce namalowany przez artystów.

Anna Waluś - koszalinianka jest jedną ze 125 osób, które malowały kadry filmu „Loving Vincent”/”Twój Vincent”, animacji malarskiej, która otrzymała nominację do Oscara. Ożywianie obrazów mistrza trwało kilka lat, cały projekt dekadę, a intensywna obecność malarza w życiu Anny – rok, nie licząc przygotowań. Ale jedna z 94 minut tego niezwykłego filmu należy do niej.

Dominika Hofman - urodzona w Stargardzie Szczecińskim. Studia rozpoczęła w 2006roku na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki w Pracowni Podstaw Rysunku i Malarstwa prof. Marii Skowrońskiej. Dyplom w Pracowni prof. Macieja Świeszewskiego obroniła w 2011 r. Ukończyła kurs z zakresu animacji malarskiej w stylu malarstwa Vincenta van Gogha w firmie BreakThru Films Productions - zdobywcy Oscara za film "Piotruś i Wilk" [2014] i pracowała przy filmie "Loving Vincent" od lipca 2015r.

Jerzy Lisak - urodzony w Szczecinie, absolwent Liceum Plastycznego w Szczecinie, namalował najwięcej scen do filmu „Twój Vincent”– ze 125-osobowego zespołu malarzy. Jerzy Lisak namalował 39 obrazów, z których powstało około pięciu minut filmu. "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja wyprodukowana techniką malarską.

Kurator wystawy - Ewa Miśkiewicz – Żebrowska, Anna Tkacz, ZPAP Okręg Koszalin - Słupsk

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku