Menu główne

Rada Kultury

Rada Kultury jest ciałem doradczym i opiniodawczym Prezydenta Miasta Koszalina w sferze kultury i sztuki. Pierwsza Rada Kultury została powołana w 2005 r. Na przestrzeni lat zmieniał się zarówno skład osobowy, jak i długość kadencji Rady. W związku z tym, że przez wszystkie lata działania Rady Kultury zaistniała ona w świadomości środowiska ludzi kultury istotne jest, aby jej prace były kontynuowane. W skład obecnej Rady Kultury wchodzi 13 osób - pracowników instytucji kultury, placówek kultury, stowarzyszeń i mediów oraz artystów. Wszyscy są zaangażowani w życie kulturalne Koszalina i mają osiągnięcia w swoich dziedzinach. Aktualną Radę powołano na lata 2019-2023 Zarządzeniem Prezydenta Miasta Koszalina z dnia 29 stycznia 2019 roku.

INFORMACJA O CZŁONKACH Rady Kultury powołanej na lata 2019-2023

  • Małgorzata Chodkowska – współzałożycielka Fundacji Pokoloruj Świat, organizatorka wielu akcji społeczno-kulturalnych.
  • Ewa Czapik – Kowalewska – pedagog teatralny, reżyserka, animatorka kultury, szefowa Studia Artystycznego im. Ziembińskich w CK105- Przewodnicząca Rady Kultury.
  • Marta Czerwińska – od 2005 r. związana z sektorem pozarządowym. Pracuje w Fundacji Nauka dla Środowiska. Koordynuje programy wspierające ludzi z energią i ciekawymi pomysłami.
  • Marcin Golik – autor filmów reklamowych, prezentacji multimedialnych, teledysków, od 11 lat właściciel firmy „kreatywnie.org produkcja filmowa”.
  • Michał Kaczmarek specjalista ds. mediów społecznościowych, współzałożyciel kawiarni „Powidoki”. Zastępca Przewodniczącej Rady Kultury.
  • Zosia Karbowiak – twórca tekstów i muzyki, producent muzyczny, multiinstrumentalistka, wokalistka, muzyk studyjny i koncertowy. Wieloletni członek ZAiKS, Stoart (Polska), KODA (Dania), ASCAP (USA). Współzałożycielka Koszalińskiego Korpusu Perkusyjnego 105 Drum Corps oraz założycielka grupy wokalnej V-Pack działających przy Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Od lat współpracuje z muzykami światowej sławy, jak chociażby muzycy zespołu Chicago czy Toto oraz współtworzy albumy zagranicznych producentów.
  • Anna Kowal – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierowniczka Działu Informacyjno-Bibliograficznego Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, z zamiłowania i z zawodu bibliografka, autorka wielu bibliografii dotyczących regionu koszalińskiego, a także kalendarium wydarzeń kulturalnych publikowanego w latach 2006-2015 w almanachu "Kultura koszalińska"; odznaczona srebrną odznaką honorową Gryfa Zachodniopomorskiego; fanka starej fotografii, kryminałów, dwóch kółek, podróży, amerykanistyki oraz muzyki; działaczka społeczna, m.in. przez 8 lat współpracowała z Europejskim Festiwalem Filmowym "Integracja Ty i Ja", od wielu lat związana ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Koło w Koszalinie.
  • Anna Makochonik – dziennikarka, redaktor. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalność: film i kultura audiowizualna, dyplom u prof. Marka Hendrykowskiego). Od piętnastu lat związana z koszalińskimi mediami. Na stałe współpracuje z Magazynem Koszalińskim „Prestiż”, Europejskim Festiwalem Filmowym Integracja Ty i Ja, jest redaktor prowadzącą „Almanach Kultury Koszalińskiej”. Moderuje Koszaliński Grafik Kultury.
  • Elżbieta Malczewska – Giemza – reżyserka, pedagog teatralny, animatorka kultury w Pałacu Młodzieży.
  • Maciej Osada  Sobczyński kompozytor, pianista, autor muzyki do ponad 30 realizacji teatralnych i filmowych, twórca grupy Osada Jazz Project, nauczyciel muzyki, współpracownik TPD.
  • Mariusz Rodziewicz – od ponad 16 lat pracownik Głosu Koszalińskiego, od ponad 10 prowadzący stronę internetową gk24.pl. Bloger muzyczny od 2010 roku. W latach 2011-2015 prowadzący audycję "Kuźnia Dźwięków" w Polskim Radiu Koszalin. Gitarzysta w nieistniejących już zespołach Niekret i Mały Grzebie Przy Maszynie. Próbował sił w organizacji koncertów. Organizator Płytowej Giełdy GraMuzyka w Koszalinie, wydawca serii kompilacji z muzyką z Koszalina: "GraMuzyka przedstawia: Hip-Hop Koszalin", "GraMuzyka przedstawia: Rock / Metal Koszalin" i czterech części "Z archiwum koszalińskiego rocka". Nałogowy kolekcjoner płyt. Fan rocka, metalu, hip-hopu i nie tylko.
  • Łukasz Waberski – członek Stowarzyszenia Na Przykład. Współzałożyciel Koszalińskiej Pracowni Projektowej Dobry Sztos, która jest współorganizatorem m.in. Targów Sztuki i Dizajnu oraz autorem oprawy graficznej Koszalińskich Kongresów Kultury.
Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku