Menu główne

Medaliści XV Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016

19.09.2016

Reprezentanci Stowarzyszenia Sportu Niepełnosprawnych „Start” Koszalin

Maciej Sochal - podopieczny Aleksandra Popławskiego występujący w kategorii niepełnosprawności F32, potwierdził znakomitą w tym sezonie formę, gdzie w swej ostatniej próbie posłał maczugę na odległość 33 metrów i 91 centymetrów i zdobył złoty medal XV Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Drugie miejsce, wynikiem 33.69 m, zajął Grek Athanasios Konstantinidis. Maciej kilka dni wcześniej rywalizował w pchnięciu kulą, zajmując 4 miejsce z wynikiem 8,60 m.
Maciej Sochal był faworytem do zwycięstwa, ponieważ do niego należy rekord świata (37.19 metra), który ustanowił trzy miesiące temu podczas Mistrzostw Europy we włoskim Grosseto.

Robert Jachimowicz - podopieczny Aleksandra Popławskiego występujący w kategorii niepełnosprawności F52 został pierwszym Polakiem, który wywalczył medal na XV Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Jachimowicz zajął drugie miejsce w konkurencji rzutu dyskiem osiągając. Swój najlepszy rzut wykonał w trzeciej próbie wynikiem 19.10 m, co zagwarantowało mu srebrny medal. Zwyciężył Łotysz Aigars Apinis, który rzutem na odległość 20.83 m ustanowił nowy rekord sezonu. Trzecia pozycja przypadła Chorwatowi Velimirowi Sandorowi, który rzucił 18,24 m.