Menu główne

Nowa mieszkanka Koszalina

01.08.2019

1 sierpnia o godz. 12.00 prezydent Piotr Jedliński wręczył w swoim gabinecie dowód osobisty Wiktorii Wysockiej. To kolejna repatriantka, która osiedli się w Koszalinie. Pochodzi z miejscowości Krasmoarmiejsk w Kazachstanie i na przyjazd na stałe do Polski czekała 10 lat.

Dziadkowie Wiktorii Wysockiej zostali wywiezieni w 1936 roku ze wsi obok miasta Chmielnickij i nosili nazwiska: Wysocki, Piasecka, Kraśnicka i Lubikowska.

Pani Wiktoria ma wyższe wykształcenie i jeszcze nie opanowała w pełni języka polskiego. Dlatego na początku września 2019 r. wyjedzie na obóz adaptacyjno-językowy do Gdańska.

 

W ciągu ostatnich dwóch lat w Koszalinie osiedliły się trzy rodziny, pani Wiktoria będzie czwartą.

 

W styczniu 2020 r. przyjadą do Koszalina kolejne dwie rodziny repatriantów. Porozumienia z Wojewodą Zachodniopomorskim w sprawie wynoszącej 330 000 zł dotacji na remont przyznanych im dwóch mieszkań zostały już podpisane. ZBM zaczyna właśnie ich remont.

 

Prezydent wszczął kolejne postępowanie w sprawie przyjazdu następnych trzech rodzin z Kazachstanu. Planowany termin podejmowania uchwały na sesji Rady Miejskiejw tej sprawie to październik 2019 r. Przyjazd wspomnianych trzech rodzin do Koszalina szacowany jest na wrzesień - grudzień 2020 r.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku