Menu główne

„Impresje Koszalińskie” wernisaż wystawy prac członków grupy PALETA działającej przy Uniwersytecie III Wieku Politechniki Koszalińskiej

13
02/2019
16:30
- 13
02/2019
18:00
Adres wydarzenia: 
I piętro, Galeria „RATUSZ” Urzędu Miejskiego w Koszalinie, Rynek Staromiejski 6-7
Organizator: 

Grupa PALETA działająca przy Uniwersytecie III Wieku Politechniki Koszalińskiej

Urząd Miejski w Koszalinie

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

MOTTO:

Całe malarstwo – od malowideł greckich w Pompei, aż do Corota przez Poussina, jest takie, jakby pochodziło z jednej palety.
Renoir (Pensèes)

Grupa Paleta działa od paru lat w ramach koszalińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Politechnice Koszalińskiej. Stworzyło ją pięć koleżanek, z biegiem czasu grupa powiększyła się o kolejne pięć osób. Malarstwo to ich hobby, któremu w pełni oddały się po zakończeniu aktywności zawodowej. Zazwyczaj pracują olejem i akrylami, ale interesują je zarówno różne techniki, jak i różne tematy. Malują szpachlą, pędzlem i czasem palcami. W malarstwie starają się zachować zasady kompozycji. Interesuje je kolor, jego barwa zmieniająca się pod wpływem natężenia światła o rożnych porach dnia i roku.

Prezentowane prace powstawały w latach 2018 – 2019 i prezentują obrazy związane z architekturą Koszalina i okoliczne pejzaże. 

Wernisaż odbędzie się 13 lutego br. o godz. 16:30 na I piętrze Galerii "Ratusz" Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza infobar scrolling

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku