Menu główne

Galeria Ratusz prezentuje

Od roku 2000  dwa ratuszowe hole ( na I i II piętrze) są miejscem prezentowania sztuki.  Ekspozycje ukazują różne formy malarstwa, tkaninę artystyczną, rzeźbę, fotografię. Ta galeria, dostępna dla wszystkich, którzy odwiedzają ratusz, służy pokazaniu dorobku artystycznego środowisk twórczych Koszalina, a przy okazji umożliwia oglądającym kontakt ze sztuką i zmienia monotonny korytarz w barwną salę wystawową. Jest to także skuteczna forma promocji szczególnie uzdolnionej młodzieży i plastyków nieprofesjonalnych. Patronem Galerii „Ratusz” jest prezydent miasta, a merytoryczny nad nią nadzór  pełni Wydział Kultury i Spraw Społecznych UM, współpracujący w tym zakresie z Muzeum w Koszalinie. Na tej stronie prezentujemy krótkie fotoreportaże dotyczące wernisaży odbywających się w Galerii Ratusz.

Zapraszamy do Galerii Ratusz!!!


26 listopada 2018 roku na II piętrze Galerii RATUSZ otwarto wystawę „SPOTKANIE”. Swoje prace zaprezentowało troje artystów pracujących przy produkcji filmu „Twój Vincent”: Anna Waluś, Dominika Hofman, Jerzy Lisak.

"Twój Vincent” to pierwszy na świecie namalowany film. Polsko-brytyjska produkcja w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana została nominowana do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. Cały film jest robiony ręcznie. Ponad 80-minutowy film najpierw został nagrany przez aktorów na tzw. greenboxie, a następnie klatka po klatce namalowany przez artystów.

Anna Waluś - koszalinianka jest jedną ze 125 osób, które malowały kadry filmu „Loving Vincent”/”Twój Vincent”, animacji malarskiej, która otrzymała nominację do Oscara. Ożywianie obrazów mistrza trwało kilka lat, cały projekt dekadę, a intensywna obecność malarza w życiu Anny – rok, nie licząc przygotowań. Ale jedna z 94 minut tego niezwykłego filmu należy do niej.

Dominika Hofman - urodzona w Stargardzie Szczecińskim. Studia rozpoczęła w 2006roku na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki w Pracowni Podstaw Rysunku i Malarstwa prof. Marii Skowrońskiej. Dyplom w Pracowni prof. Macieja Świeszewskiego obroniła w 2011 r. Ukończyła kurs z zakresu animacji malarskiej w stylu malarstwa Vincenta van Gogha w firmie BreakThru Films Productions - zdobywcy Oscara za film "Piotruś i Wilk" [2014] i pracowała przy filmie "Loving Vincent" od lipca 2015r.

Jerzy Lisak - urodzony w Szczecinie, absolwent Liceum Plastycznego w Szczecinie, namalował najwięcej scen do filmu „Twój Vincent”– ze 125-osobowego zespołu malarzy. Jerzy Lisak namalował 39 obrazów, z których powstało około pięciu minut filmu. "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja wyprodukowana techniką malarską.

Kurator wystawy -  Ewa Miśkiewicz – Żebrowska, Anna Tkacz, ZPAP Okręg Koszalin - Słupsk





13 listopada 2018 roku na I piętrze Galerii Ratusz otwarto wystawę prac Zespołu Pracy Twórczej Plastyki z Koszalina pt. "Trzydzieści lat minęło".

Zespół Pracy Twórczej Plastyki z Koszalina wystawą w Galerii Ratusz zainaugurował obchody 30-lecia swojego istnienia.

ZPTP to stowarzyszenie twórcze skupiające artystów głównie z Koszalina, uprawiających sztuki plastyczne, profesjonalistów i amatorów, których łączy pasja tworzenia. Zespół Pracy Twórczej Plastyki powstał przed trzydziestu laty z inicjatywy Zofii Rudeckiej.

W Galerii Ratusz wystawiono prace trzydziestu artystów ZPTP.



8 listopada 2018 roku na II piętrze Galerii Ratusz otwarto wystawę prac Tomasza Juszkiewicza pt. „Rówieśnicy Niepodległej”.

Tomasz Juszkiewicz to fotograficzny samouk, na co dzień funkcjonariusz Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Agencji FOTONOVA. Laureat i zdobywca wyróżnień w kilkudziesięciu konkursach krajowych i międzynarodowych. Finalista najbardziej prestiżowego konkursu fotografii reporterskiej w Polsce - GRAND PRESS PHOTO 2017. Autor 17 wystaw indywidualnych i uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych. W swojej fotografii ukierunkowany na człowieka - człowieka, jako podmiot, a nie jako przedmiot wyrazu artystycznego.
Sam autor tak opisuje swoją wystawę: "Niniejszy projekt jest hołdem oddanym Naszej Ojczyźnie z okazji 100 rocznicy odzyskania przez nią niepodległości po 123 latach międzynarodowej niewoli. Jest to również hołd oddany tym wszystkim ludziom, którzy przez sto lat budowali w sposób pośredni lub bezpośredni podwaliny Naszej Polski, walczyli o jej niepodległość i demokrację, a szczególnie tym osobom, które będąc rówieśnikami rodzącej się polskiej niepodległości dożyli współczesnych czasów niosąc na swych barkach historię i świadectwo tworzenia współczesnej Polski, doświadczając przy tym trudów tego tworzenia i obrony przed kolejnym zniewoleniem. To również hołd oddany Nam Wszystkim. Na 17 portretach przedstawiłem 11 stulatków, których historie życia są historią Polski. Sybiraczka, żołnierze AK, żołnierz Kampanii Wrześniowej, więzień obozów koncentracyjnych, siostra zakonna i zwykli obywatele swoim życiem w sposób pośredni lub bezpośredni wpłynęli na losy niepodległej Polski, tworząc jej historię i budując niepodległość."


9 października 2018 roku na I piętrze Galerii Ratusz otwarto wystawę prac Piotra Godlińskiego pt. „Chwilo trwaj…”.

Piotr Godliński urodził się w 1972 r. w Koszalinie. Ukończył Wydział Budownictwa  Politechniki Koszalińskiej. Jest właścicielem firmy „Gipr”, która zajmuje się projektowaniem i obsługą inwestycji. Pasjonat fotografii, kitesurfingu i dalekich podróży. Na wystawie w Galerii Ratusz pokazał dwa cykle zdjęć: jeden dotyczy Koszalina, drugi zaś stanowi zbiór fotografii prezentujących ludzi, krajobrazy i martwą naturę.


12 lipca 2018 roku na 2 piętrze Ratusza otwarto wystawę "Oku mili. Wystawa współczesnej grafiki i malarstwa".

Uczestnicy:      Karolina Tomaszewska,Maja Markowska,Mateusz Rybarczyk,Maciek Mazurkiewicz,Łukasz Waberski,Sebastian Krupiński,Karol Zagórski

Organizatorzy: Stowarzyszenie Np., Dobry Sztos

Wystawa Mili oku to przegląd prac twórców wykorzystujących bez ograniczeń różne techniki, zarówno malarskie jak i grafiki użytkowej. Od malarstwa klasycznego poprzez hiperrealizm, sitodruk, kolaż, grafikę komputerową i street art. Każdy z autorów wypracował już swój indywidualny język komunikacji i prowadzi z sukcesami działalność w zakresie sztuki i komunikacji wizualnej. Ich spotkanie pokazuje szeroki zakres możliwości działania i doboru środków jak i analizy problemu życia we współczesnym świecie operując zarówno abstrakcją jak  i ironią.

Kuratorem wystawy jest Łukasz Waberski.

26 czerwca 2018 r.na I p. Galerii Ratusz odbył się  wernisaż wystawy zbiorowej członków Oddziału Koszalińskiego  Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej pt. „Świat widziany oczami artystów” , Na wystawie    pokazano ponad 30 prac. Wśród nich można  obejrzeć obrazy  namalowane w  technice   olejnej i  akrylowej, a także fotografie i tkaniny artystyczne. Tematyka prac jest zróżnicowana: od motywów kwiatowych i pejzaży, poprzez stonowane prace marynistyczne,  do odważnych abstrakcji.Wystawę będzie można oglądać w koszalińskim ratuszu do końca sierpnia.


Zapraszamy na I p. Galerii Ratusz gdzie od 5 czerwca 2018 r. można oglądać wystawę pt.   „Jestem fotografem V” .

Jest to piąta wystawa fotogrfii organizowana przez Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Koszalinie, a w Galerii Ratusz gości po raz drugi. Stanowi zbiór prac absolwentów Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych w zawodzie fotograf prowadzonych w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Każdy z autorów prezentuje na wystawie kilka prac, które powstawały głównie na zajęciach w czasie trwania kursu.

Sam kurs  to praktyczne warsztaty, prowadzone przez profesjonalną kadrę, rozbudzającą w uczestnikach kursu chęć poszukiwania nowych obrazów i emocji, przyniosły poszerzenie wiedzy z zakresu fotografii, a teorię przeobraziły w praktykę. Uczestnicy   w czasie zajęć rozwijali umiejętności korzystając z profesjonalnych pracowni, studia fotograficznego, pracowali w plenerze uwieczniając okolice Koszalina.

Prace podkreślają indywidualność spojrzenia na otaczającą rzeczywistość i wielką pasję autorów.

Od 9 maja 2018 r. zapraszamy na I pietro Galerii Ratusz na wystawę    "PRACE DYPLOMOWE" - projekty uczniów Zespołu Szkół PLastycznych im. Władysława Hasiora z pracowni projektowania graficznego.

Ekspozycja obejmuje wybór prac uczniów klas maturalnych podsumowujących czteroletni cykl kształcenia z zakresu specjalizacji - projektowania graficznego.Tematyka i przedmiot prac są zróżnicowane. Wypowiedź uczniów często ma charakter osobisty, dotyczy emocji, interpretacji własnych doświadczeń. Ukazane są one jednak nie wprost lecz za pomocą metafory, w syntetycznej formie. Klamrą spinającą prezentowane prace jest swoboda w korzystaniu ze środków wyrazu, której towarzyszy umiar w ich doborze, a także wrażliwość i skupienie autorów.


Na II piętrze otwarto nową wystawę, zatytulowaną "Artyści Miastu". Wystawa interdyscyplinarna   Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Koszalin-Słupsk, prezentuje prace w różnych technikach artystycznych, wykonane  przez artystów ZPAP oraz artystów zaproszonych przez Związek. Pokazano prace:  Bożeny Giedych,  Zofii Szreffel, Elżbiety Stankiewicz,  Renaty Semrau – Łaby, Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej, Małgorzaty Stąporek, Anny Tkacz,  Mileny Szczepańskiej – Zakrzewskiej,   Sylwii Olesiak, Zbigniewa Murzyna, Piotra Wasilewskiego. Wśród zaproszonych autorów można podziwiać prace: Katarzyny Raczkowskiej, Małgorzaty Mularczyk, Mikołaja Kobusa, Alexandra  Bobryszev / Ukraina.

Wystawa odbywa się w ramach Dni Koszalina. Komisarzem wystawy są Ewa Miskiewicz Żebrowska,prezes ZPAP Koszalin-Słupsk, oraz Anna Tkacz.



Galeria Ratusz zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Małgorzaty Stęporek, artystki związanej ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków Okręgo Koszalin- Słupsk.

9 kwietnia 2018 w Galerii Ratusz, na II piętrze, otwarto wystawę  Małgorzaty Stąporek, absolwentki Instytutu Wzornictwa  Politechniki Koszalińskiej, obecnie studentki Studiów Podyplomowych na Wydziale Malarstwa i Rysunku Akademii sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Artystka ma na swoim koncie  wiele wystaw indywidualnych, zbiorowych, plenerowych  w   Polsce i Niemczech. Zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem, tkaniną użytkową i witrażem.  Inspiracją dla niej jest zmieniający się świat, dlatego też prace są bardzo zróżnicowane i niekompletne, stanowią zapis myśli i chwil. Od 2007 r. prowadzi  pracownie w Pałacu Młodzieży w Koszalinie.  Prywatnie zajmuje się również rekonstrukcją historyczną okresu wczesnego średniowiecza na naszych terenach.  W Galerii Ratusz po raz  pierwszy zaprezentowała wystawę indywidualną.

Zapraszamy na I piętro Galerii Ratusz, gdzie od 4 kwietnia 2018 r. można oglądać wystawę  autorstwa słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku   z 11 uniwersytetów Województwa Zachodniopomorskiego pn. "Wystawa wędrująca: CONFIGURACJA"

Prace powstały w III Letniej Szkole Seniora na plenerze malarskim     w Dziwnówku, na przełomie sierpnia i września 2017.  Przeważa tematyka  morska, z elementami architektury miejsca.  Wśród autorów znaleźli się reprezentanci Koszalina z  UTW Politechniki Koszalińskiej i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej: Józef Szary, Anna Dąmbska, Renata Jasiul, Wanda Zabrocka.   

Trasa wystawy przebiega przez: Golczewo,  Nowogard, Gryfice, Gryfino, Pyrzyce, Borne Sulinowo, Wałcz, Białogard, Koszalin, Police, Szczecin.

Od 13 marca 2018 r. na I pietrze Galerii Ratusz prezentowana jest wystawa malarstwa Agnieszki Bernaś pt.  "Żywioły".
Jest  to pierwsza wystawa indywidualna młodej artystki, która od roku 2016 należy do koszalińskiego Zespołu Pracy Twórczej Plastyki. Pani Agnieszka jest amatorką- samoukiem.  Obecnie swój warsztat malarski udoskonala pod okiem starszych kolegów z Zespołu. Przygotowane prace  namalowane są     w technice akrylowej,   przedstawiają przede wszystkim abstrakcje – pełne wyrazistych kolorów i ekspresji. Poniżej krótka fotorelacja z wernisażu .

Zapraszamy do obejrzenia wystawy na II piętrze  Galerii Ratusz!

12 marca 2018 r. o   godz. 17.30        otwarto wystawę zbiorową Okręgu Koszalin- Słupsk  Związku Polskich Artystów Plastyków, której motywem  przewodnim jest kobieta. Ekspozycja  Kobieta w twórczości i twórczość kobiet jest wystawą interdyscyplinarną,  prezentującą prace artystów związanych ze środowiskiem ZPAP Okręgu Koszalin – Słupsk. Będziemy mieli okazję zobaczyć m.in. malarstwo olejne i akrylowe, fotografię, tkaninę artystyczną autorstwa artystów ZPAP m.in.  Zofii Szreffel, Ewy Miśkiewicz – Żebrowska, Piotra Wasilewskiego, Małgorzaty Stąporek, Anny Tkacz, Anny Wojcieszek,Krzysztofa Ramockiego,  Bożeny Giedych oraz artystów zaprzyjaźnionych z ZPAP m.in. Mikołaja Kobusa, Katarzyny Raczkowskiej. Kuratorami wystawy w Galerii Ratusz są: Ewa Miśkiewicz- Żebrowska, prezes Okręgu Koszalin – Słupsk Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Anna Tkacz. Wernisażowi towarzyszył minirecital ukulele- wystapila  Maja Tomaszek, uczennica ostatniej klasy  Gimnazjum nr 9 w Koszalinie.Wystawę otworzył Zastępca Prezydenta Miasta Przemyslaw Krzyżanowski.

 



Zapraszamy na I p. Galerii Ratusz, gdzie od 13 lutego prezentowana jest wystawa rysunku  autorstwa p. Henryka Bibiłły.


Henryk Bibiłło – ur. 9 stycznia 1939 r., do Koszalina  przyjechał z Łunny nad Niemnem 15 czerwca 1946 roku. Uprawia malarstwo sztalugowe oraz rysunek. Na swoim koncie ma około 80 wystaw indywidualnych – w Województwie Podlaskim, na Białorusi w  San Francisco. Do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki należy od 2005; wiele razy udział brał w plenerach malarskich organizowanych przez Zespół, jak też w wystawach zbiorowych.Tym razem w Galerii Ratusz zaprezentuje rysunki. Będą to głównie pejzaże i portrety.


Od 12 stycznia do 9 lutego 2018 na I p. Galerii Ratusz można oglądać wystawę pt. "Anioły - rzeźba w tkaninie" autorstwa p. Anny Zaręby.


Anna Zaręba- absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w    Poznaniu wraz z grupą przyjaciół zaprezentuje II wystawę z cyklu pt. Anioły… . Jest to wystawa zbiorowa przedstawiająca anioły szyte, wykonane w tkaninie. Prezentowana kolekcja to połączenie różnych stylów z różnych epok, zaskakujące zestawienie kolorów i wzorów na użytych materiałach, awangardowe, niebanalne i odważne stylizacje nawiązujące do stylu „freestyle”. I to właśnie różnorodność jest motywem przewodnim wystawy. W wystawie wezmą udział   artyści współpracujący z  autorką, a także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Manowie, z którymi p. Anna prowadzi warsztaty.


9 stycznia  2018 roku w Galerii Ratusz na II piętrze zaprezentowano wystawę tkaniny artystycznej Jadwigi Grobelnej, zatytułowaną „Aniołowie są wśród nas”.


Pani Jadwiga Grobelna skończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Łodzi,   wieloletni nauczyciel w szkołach średnich w Koszalinie, uczyła  języka polskiego m.in. w LO Dubois i LO Broniewskiego. W Koszalinie mieszka od 1957 roku. Teraz na emeryturze spełnia swoje pasje związane ze sztuką: aktywnie działa w Zespole Miłośników Pięknego Słowa powstałym przy Katedrze, interesuje się teatrem , malarstwem, ale jej główną pasją jest tkactwo artystyczne, które uprawia od ponad 40 lat. Swoje prace w Galerii Ratusz  prezentowała po raz drugi, tym razem pokazano  cykl gobelinów przedstawiający anioły.

Wystawa czynna do 2 marca 2018 r.





14 listopada 2017 r. na II piętrze Galerii Ratusz odbył się wernisaż rysunku i malarstwa Agnieszki Śliwy. Kuratorami wystawy są: Ewa Miśkiewicz Żebrowska, prezes ZPAP Okręg Koszalin-Słupsk  oraz Katarzyna Żerdzicka-Jasionek, prowadząca Galerię przy Zakręcie  i Grupę RADOŚĆ TWORZENIA w Cewlinie.

Agnieszka Śliwa  jest  absolwentką Wzornictwa Przemysłowego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej, gdzie w 2002 roku obroniła pracę dyplomową wykonaną pod kierunkiem prof. Jana Krzysztofa Meissnera.   Pierwsza indywidualna wystawa rysunku w 1999 roku. Od zakończenia studiów pracowała jako projektantka wnętrz. W latach 2009 -2014 studiowała teologię na Wydziale Teologicznym na Uniwersytecie Szczecińskim. Praca dyplomowa pod kierunkiem ks. dr hab. Janusza Bujaka, w której połączyła fascynację religią i historią sztuki.   Od 2011 rokregularnie uczestniczy w wystawach Grupy „Radość tworzenia”, a od 2016 w wystawach ZPAP w Koszalinie. Od 2015r. jest członkiem ZPAP Okręgu Koszalin – Słupsk.

Od 7 listopada   do końca roku 2017 na I piętrze Galerii Ratusz prezentowane są prace malarskie dwóch pań - Teresy Turkiewicz oraz Bernadety Pewniak.  Wystawa nosi tytuł: "Człowiek i natura".

Teresa Turkiewicz  - od roku 2010 należy do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki   - i to wtedy zaczęła się jej przygoda z malarstwem. Cały czas doskonaląc swój warsztat malarski  uprawia malarstwo sztalugowe olejne i akrylowe, maluje pejzaże, portrety. Tematyka jej prac zazwyczaj jest związana z naturą.

Bernadeta Pewniak -  również członkini Zespołu Pracy Twórczej Plastyki, najczęściej maluje  portrety,akty,kwiaty, konie. Charakterystyczne dla stylu tej artystki  są prace przedstawiające kobiety, namalowane na deskach, połączone z metaloplastyką.


Od 10 października 2017 r. na I piętrze Galerii Ratusz można oglądać wystawę zbiorową  malarstwa członków Zespołu Pracy Twórczej Plastyki. Prezentowana ekspozycja  jest zbiorem prac malarskich powstałych w ramach wiosennych zajęć i tegorocznych warsztatów dla członków Zespołu Pracy Twórczej Plastyki. Poniżej krótka fotorelacja z wernisażu wystawy.


5 października 2017 r. na II piętrze Galerii Ratusz  otwarto wystawę: Twórcze Osobliwości - 20 lat Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Osiekach „Czas i miejsce dla sztuki”.

Na ekspozycję składa się 26   prac wykonanych na tegorocznym jubileuszowym plenerze w Osiekach. Plener organizowany corocznie przez ZPAP O/Koszalin-Słupsk w Dworku Osieckim pod patronatem Prezydenta Miasta Koszalina, przyciąga  profesjonalnych artystów, absolwentów akademii sztuk pięknych z całej Polski i zagranicy oraz twórców z miast partnerskich. Jest okazją do spotkań środowisk twórczych i  konfrontacji postaw artystycznych. Wydarzeniu towarzyszą spotkania autorskie, seminaria, wykłady twórców, historyków i krytyków sztuki. W tym roku w przedsięwzięciu wzięło udział 18 artystów z różnych miast Polski i świata ( m.in. z Koszalina, Warszawy, Gdańska, Torunia, Szczecina, Petersburga (Rosja), Harlem (Holandia), Rzymu (Włochy), Londynu( Wielka Brytania), Neubrandenburga (Niemcy)), a wśród nich wybitny znany polski twórca, malarz i grafik, Edward Dwurnik.
Kuratorem wystawy w Galerii Ratusz jest Ewa Miśkiewicz- Żebrowska, prezes Okręgu Koszalin – Słupsk Związku Polskich Artystów Plastyków.

Wystawę otworzył Prezydent Miasta Piotr Jedliński.


Od 6 września 2017 r. na I piętrze Galerii Ratusz prezentowana jest wystawa  pt. "Jestem Fotografem IV", która przedstawia prace kolejnej grupy absolwentów kwalifikacyjnego kursu zawodowego FOTOGRAF w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Koszalinie.

Każda z prac  reprezentuje inny sposób uwieczniania chwili, posługuje się innym światłem, innym spojrzeniem na człowieka i otaczającą go przyrodę. W każdej z tych prac można dostrzec pasję młodego fotografa, który posługując się aparatem maluje swój niepowtarzalny obraz świata. W oszlifowaniu   talentów pomagały  zajęcia, które miały charakter praktycznych warsztatów. To dzięki profesjonalnej kadrze, która rozbudziła w  słuchaczach chęć poszukiwania nowych obrazów i emocji młodzi adepci   mogli poszerzyć   wiedzę z zakresu fotografii oraz teorię przeobrazić w praktykę. Rozwijając umiejętności korzystali z profesjonalnych pracowni, studia fotograficznego oraz przepięknych okolic  Koszalina.

Wystawa „jestem fotografem IV” jest czwartą wystawą organizowaną przez Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica Koszalinie, pierwszą w Galerii Ratusz. Stanowi zbiór prac piętnastu absolwentów Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego w zawodzie fotograf prowadzonego w CKU. Poniżej krótka fotorelacja z wystawy dzięki uprzejmości Marcin Chyła>

Zapraszamy  na I piętro Galerii Ratusz, gdzie od 4 lipca 2017 r. można oglądać wystawę malarstwa koszalinianki - Ludmiły Raźniak. Artystka po raz pierwszy swoje prace wystawiła  jako absolwentka Koszalińkiego Ogniska Plastycznego. Od roku 2000 należy do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie. W roku 2007 otrzymała wyróżnienie swoich prac na XII Regionalnym Przeglądzie Twórczości Nieprofesjonalnej w Kołobrzegu. Częste wyjazdy na plenery malarskie oraz zwiedzanie galerii w każdym niemal mieście gdzie przebywa  poszerzają jej horyzonty malarskie.

Drugą  pasją Ludmiły Raźniak  jest poezja – liczny udział w konkursach krajowych i międzynarodowych oraz przynależność do Krajowego Bractwa Literackiego w Koszalinie – przyniósł pani Ludmile liczne nagrody oraz wyróżnienia, a także zaowocował drukiem wielu  utworów w bardzo licznych antologiach poezji.

Poniżej krótka fotorelacja z wrnisażu wystawy zatytułowanej "Mojemu Miastu"

Strony

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku